Ducati Motosiklet’i Hintliler istiyor

Ünlü İtalyan motosiklet markası yine el değiştirecek!

Motosiklet dünyası hareketleniyor. Otomotivde yıllar önce başlayan el değiştirmeler, motosiklet dünyasında bugünlerin hararetini artırıyor. Avusturyalı KTM’in Hintli BAjaj kanatları altına girmesi ve bazı modellerinin Hindistan’da üretilmeye başlamasının ardından bir başka prestijli motosiklet markası da el değiştirmek üzere.

Volkswagen’in elden çıkarmak üzere olduğu ikonik İtalyan motosiklet markası Ducati Uzak Doğulu patronlara doğru yelken açıyor.

Ünlü motosiklet şirketi özel sermayeli yatırım şirketlerinin ve diğer motosiklet üreticilerinin radarında.

Ducati’yi kimler almak istiyor?

Kulislerde konuşulanlara göre Permira ve CVC Capital Partners gibi şirketlerin yanı sıra aynı sektörden Hintli Hero MotoCorp Ltd de, Ducati için teklif geçmiş.

Ayrıca, bünyesinde Royal Enfield markasını bulunduran bir diğer Hintli şirket Eicher Motors Ltd.’nin de Ducati ile ilgilendiği ileri sürülüyor.

Önümüzdeki hafta resmi satış sürecinin başlayacağı haberleri ortaya çıkan Ducati’nin değeri 1 milyar doların üzerinde.

Otomotiv devi Volkswagen AG bünyesindeki Audi tarafından 2012 yılında 962 milyon dolara satın alınan İtalyan Ducati nisan ayında yeniden “satılık” tabelasını asmıştı.

Satılık Ducati

Yol motosikletlerinin yanında MotoGP ve Superbike gibi motorsporları için de sporcu motosiklet üreten Ducati’nin bundan sonra hangi şirketin kanatları altında yoluna devam edeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İtalyan Ducati, Hero Motor ya da Eicher Motors bünyesine geçerse, Hindistan’da üretilen Ducati’leri yollarda görmek şaşırtıcı olmayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz