Doğuş Otomotiv, Erbil’de yer beğeniyor

 

 

Bu yıl Türkiye'nin en çok satan markası olmaya hazırlanan Volkswagen'in de çatısı altında yer aldığı Doğuş Otomotiv, Kuzey Irak için kolları sıvadı.

Doğuş Otomotiv CEO'su Ali Bilaloğlu, şirketin yıl bitmeden Irak'ta faaliyete geçebileceğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz mayıs ayında Doğuş Otomotiv Alman dev ile VW ve Audi'nin Irak temsilciliği üzerine anlaşmış ve daha sonra D-Auto Limited adıyla yüzde 100 kendisine ait şirketini kurmuştu.

 

Doğuş Otomotiv Irak'ta Volkswagen ve Audi distribütörlüğünü üstlenmiş, faaliyete geçmek için bina arayışında olduğunu daha önce açıklamıştı.

Eylül ayında yaptığımız görüşmede Ali Bilaloğlu faaliyet gösterecekleri tesisi belirleme çalışmalarının sürdüğünü söylemişti.

 

Bilaloğlu, son olarak dün CNBC-E internet sitesine yaptığı açıklamada "Şu an faaliyeti yapacağımız tesisi seçme aşamasındayız. Hazır bir tesisi alıp mı değiştireceğiz yoksa sıfırdan mı yapacağız bu da bizim başlama zamanımızı tanımlayacak. Benim tahminim hazır tesislerde kullanabileceğimiz birkaç tesis var. Orada bir anlaşmaya varabilirsek, o zaman hızlı bir şekilde faaliyete başlayabiliriz" dedi.

Mevcut bir tesisle yola çıkmaları durumunda yıl bitmeden hizmet vermeye başlayabileceklerini dile getiren Bilaloğlu, "Sıfırdan bir tesis yapmamız gerekirse bu işi birazcık uzatır. Önümüzdeki 4-5 haftada bunun netleşeceğini düşünüyorum" dedi.

 

DOĞUŞ OTOMOTİV 2013 CİROSU

 

Doğuş Otomotiv'in 2013 yılı cirosunun 6 milyar lira olmasını beklediklerini aktaran Bilaloğlu, yıl sonu tahminlerini de şöyle özetledi:

"Şu anki kâr marjlarımızı EBIT marjlarımızı, vergi öncesi kâr marjlarımızı koruyacağımızı düşünüyorum." 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz