Doğuş , Irak’a gözünü dikti

 

 

Bu yıl Türkiye’de distribütörlüğünü yaptığı Volkswagen Grubu markaları ile 120 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışını geçip lider olmayı hedefleyen Doğuş Grubu Irak pazarına da girecek. Volkswagen ve Audi’nin Irak distribütörlüğünü de alan Doğuş Otomotiv kasımdan itibaren Erbil’de markanın satışına başlayacak. Irak’taki pazarın orta ve uzun vadedeki potansiyelini gören grup Erbil’deki performansın ardından diğer kentlere de yönelecek.

 

Audi A3 sedan modelinin lansmanında konuşan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu İsviçre’deki Porsche showroomunun ardından ikinci yurtdışı operasyonunun Irak’ta gerçekleşeceğini belirtti. Irak’taki araç satış rakamlarının tam belli olmadığını ancak ülkenin büyük potansiyeli bulunduğunu anlatan Bilaloğlu milli gelirin hızla arttığına dikkat çekti. Türkiye’deki VW Grubu (VW, Audi, Seat, Skoda ,Porsche, Lamborghini)  satışlarının 2013 sonunda 120 bini geçmesini beklediklerini söyleyen Bilaloğlu binek ve hafif ticari toplam pazarında liderlik hedeflediklerini vurguladı.

 

A3’le dengeler değişecek

Öte yandan Audi'nin uzun süredir beklenen A3 Sedan modeli, 1,4 lt. 140 beygir motor, otomatik şanzıman ve 86 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 

Doğuş Otomotiv Audi Genel Müdürü Gino Bottaro araçtan yıl sonuna kadar 1500 adet satacaklarını belirtti. Önümüzdeki yıl 5 bin adetlik satış hedefi bulunan A3 Sedan, BMW ve Mercedes'e dişli bir rakip olacağını gösteriyor.  A3 Sedan'nın 1.6 TDI dizel motor seçeneğiyse yıl sonundan itibaren piyasada olacak. Geniş bir donanım seviyesi bulunan otomobilde, üst sınıf ağabeyini aratmayan konfor yer alıyor. 

Audi’nin premium kompakt sınıftaki ilk sedan modeli olan Audi A3 Sedan, ön görünümünde A3 ile aynı. 4.6 metrelik boyu ve geniş bagaj bölümüyle A3 Sedan, ilk bakışta ağabeyi A4'e karıştırılacak kadar benziyor. Tamponlar, hava giriş kanalları ve omuz çizgisiyle otomobilin tasarımı markanın genel kimliğini yansıtıyor. 425 lt'lik bagaj hacmi de yeteri kadar geniş.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz