Doğuş, DOD ile 2. el ağır vasıta satacak

0
Ağır vasıtanın ikinci elini DOD ile düzenleyecek.

Doğuş Otomotiv, DOD Ağır Vasıta ile ikinci el ağır vasıta pazarında söz istiyor. 

Yıllık ortalama 100 bin aracın el değiştirdiği ikinci el ağır vasıta pazarında hizmet vermeye başlayan DOD Ağır Vasıta, sadece çekici ve kamyon değil, treyler, damper ve soğutucu ünite alım-satım işlemi de gerçekleştireceği Türkiye geneline yayılmış toplam 17 bayisi ile müşterilerine hizmet verecek.

“İkinci elde yüzde 111 güven”

DOD Ağır Vasıta Genel Müdürü İlhami Eksin, ikinci el ağır vasıta pazarında kurumsal bir yapıda hizmet vereceklerini belirterek “Doğuş Otomotiv bünyesinde DOD ile 17 yıla varan tecrübemiz ile ikinci elde ilk akla gelen markayız.

Bu deneyimimizle, yaklaşık 1,5 yıldır üzerinde çalıştığımız ikinci el ağır vasıta pazarında da DOD Ağır Vasıta olarak hizmetlerimize başladık. Sektörümüze ilklerle birlikte geliyoruz. 111 nokta ekspertiz hizmeti, online platform, 60 aya varan vade ile finansman desteği bunlardan bazıları. Uzun yıllar sektörde var olmayı hedefliyoruz ve amacımız “ağır vasıtada ikinci el” denilince akla gelen ilk marka olmak.” şeklinde konuştu.

“Toplam pazar yaklaşık 19 bin adet olur”

Ağır ticari araç pazarını da değerlendiren EksinSon 10 yıllık ortalamaya baktığımızda ağır ticari araç pazarı 27 bin-28 bin aralığında seyretmiş. Geçtiğimiz yıl, 2016 yılından itibaren Euro 6 normlarına geçiş nedeniyle talepler öne çekildi ve pazar yaklaşık 34 bin adet olarak tamamlandı.

Bu yıl ise bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 41’lik daralma ile yaklaşık 19 bin adet olarak gerçekleşecektir. Kur artışı ağır ticari araca uzun vadede yansıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak gelecek yıl da pazar bu yıl ile aynı seviyede olabilir.

Scania olarak hedefimiz 2017 yılında 2 bin-2 bin 500 adet sıfır araç, DOD Ağır vasıta olarak ise 1.300 adet ikinci el ağır vasıta satmak.”

DOD Ağır Vasıta ile 2. el ticari araç pazarına girdi
DOD Ağır Vasıta ile 2. el ticari araç pazarına girdi

“Ağır ticari araçları takibe aldık”

DOD Ağır Vasıta Satış Müdürü Selçuk Aksakal ise DOD Ağır Vasıta bünyesinde her yaşta her marka aracın alım-satım işlemini gerçekleştireceklerini söyledi.

Aksakal “Ülkemizdeki ikinci el ağır vasıta pazarında yıllık ortalama 100 bin araç el değiştiriyor. Ağırlıklı olarak galeriler ve bireysel satıcılar aracılığıyla gerçekleşen alım-satımda kurumsal olarak hizmet veren markaların payı ise sadece yüzde 3 civarında.

Biz Türkiye geneline yayılmış toplam 17 bayimiz ile bu pazara kurumsal bir yaklaşım getireceğiz. DOD Ağır Vasıta, her marka, model, yaş ve kilometrede ikinci el ağır ticari araç almak veya araçlarını satmak isteyenlere tek noktadan yenilikçi çözümler ve üst düzeyde kaliteli hizmet sunacak. Müşterilerimizi biz bulmak istiyoruz.

Profesyonel ekipler ile müşterilerimizi takip edip araçları çok fazla değer kaybetmeden en yüksek noktasında,  değiştirme zamanı geldiğini söylemek ve teklif vermek istiyoruz. Müşterilerimize hem takas, hem nakit alım hem de konsinye veya emanet satış imkânı sağlıyoruz.

Servis anlaşmaları yaparak müşterilerimizin maliyetlerini aşağı çekerek, orijinal yedek parça kullanımlarını artırmayı hedefliyoruz. Yetkili Satıcılarımızın araç parkında şu anda ortalama 100 araç bulunuyor. DOD Ağır Vasıta’nın altyapısını oluşturmaya başladığımız yaklaşık 1,5 yıllık sürede 1.600 adet ikinci el araç satışı gerçekleştirdik. 2017 yılı için hedefimiz 1.300 araç satışına ulaşmak” dedi.

 “Pro ve ProPlus”

DOD Ağır Vasıta, ürünlerini 2 başlık altında topluyor. Pro ve ProPlus. 3 yıl ve daha yeni araçlar proplus, 4-6 yıl arası araçlar Pro olarak tanımlanıyor. DOD Ağır vasıta bünyesinde ayrıca sigorta ve kasko hizmetleri de VDF ile gerçekleşen işbirliği ile sunulacak.

111 Nokta Ekspertiz

DOD Ağır vasıta, satış amacıyla alacağı tüm araçlar için 3,5 saat süren 111 nokta ekspertiz çalışması yapıyor. Kaporta-mekanik durumunun tespitinin ardından eksikler kaliteli işçilik ve orijinal yedek parçalarla onarılıyor. Aracı satın almak isteyen müşteriler bu detaylı raporu inceleyerek her konuda bilgi sahibi olabiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here