Dizel üretemeyince LPG’ye geçti

Euro5 engeline takılan dizel motorlu Symbol'ün hayatını LPG kurtaracak

Renault'nun ekonomik araç pazarındaki Symbol ile gelen üstünlüğünü bırakmaya niyeti yok. Bursa'daki 500 bin metrekarelik tesislerinde otomobilin yanı sıra motor ve şanzıman üretimi de yapan marka, Euro4'den Euro5'e geçemeyen Symbol için LPG çözümü geliştirdi. Oyak Renault tesislerinde 3 yıl veya 100 bin km garantili LPG'li Symbol üretimine başlayan şirket, bu otomobilleri 29.500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.

AB NORMLARINA TAKILMIŞTI

Aralık ayında Euro4'ten Euro5'e geçmeyen Renault modellerinden dizel motorlu Symbol, ekonomik araç pazarında LPG'li versiyonla rekabete yeniden katıldı.

Son 3 yıldır Türkiye'nin en çok satan otomobili ünvanını elinde bulunduran Renault Symbol, Oyak Renault Fabrikaları’nda orijinal olarak LPG’li üretilmeye başlandı.

OYAK RENAULT ÜRETİYOR, MAİS SATIYOR

Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen bu otomobiller, Renault yetkili servis ağındaki tüm servislerden bakım hizmetlerini alabilirken, yine tüm Renault ürünleri gibi 3 yıl / 100 bin km garanti avantajından da faydalanabiliyor.

29.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Symbol 1.2 16V 75 bg LPG, Authentique Edition ve Expression donanım olmak üzere iki farklı seviyede satışa çıkarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz