DAS LAGER GERMANY, ESKİŞEHİR’E 16 MİLYON EURO’LUK FABRİKA KURUYOR

 

 

 

Türkiye Alman otomotiv devi Volkswagen'in yatırımının peşine düşmüşken, başka bir Alman otomotiv yatırımına ev sahipliği yapmaya başlıyor.

"Das auto" sloganıyla bütünleşen Volkswagen'den henüz ses yok ama Das Lager, temel atıyor.

 

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde özel tasarım otomotiv rulmanları üreten Das Lager,  Eskişehir’e fabrika kuruyor…

 

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kurulan Das Lager Germany, 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimini Türkiye’ye taşıyor. Özel otomotiv rulmanları başta olmak üzere, tamamen özel tasarım ve özel dizayn üretim yapan Das Lager Germany, Eskişehir’de kuracağı fabrika ile Türkiye’de bir ilke imza atacak.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Das Lager Germany CEO’su Harun Adıgüzel,

“Eskişehir’de kuracağımız fabrikada, ülkemizde üretilmeyen ve tamamen özel olan otomotiv rulmanları, demiryolu rulmanları, rüzgar enerjisi ve çelik endüstrisi rulmanları üretimi yapacağız. Tamamen özel tezgahlarda miktarı az, değeri yüksek ve sadece o uygulamaya esas olan rulmanlar üreteceğiz. Buna “rulman modacısı” ya da “rulman terzisi” adını veriyoruz. Yani firmanın isteğine ve ihtiyacına uygun olan rulmanı dizayn edip istenilen rulmanları üreteceğiz. Türkiye’de bu hizmeti veren bir firma yok. Dünya’da da bu hizmeti veren sadece birkaç firma var, dedi. 

 

 

218 KİŞİLİK İSTİHDAM YARATACAK

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak olan fabrika, 18.500 metrekare açık, 9.250 metrekare kapalı alana sahip. Fabrikaya mühendis, taşlama ve süper finiş uzmanları olmak üzere ilk etapta 218 kişilik bir istihdam sağlanacak.

Fabrikada standart ürün üretilmeyecek; bilyeli, siferik, silindirik ve konik makaralı özel ürünler üretilecek. İlk etapta üretimin yüzde 50’sini yurt içi piyasaya, yüzde 50’si ise Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç edilecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz