Daimler Mercedes, Shell işbirliği

0

Daimler ve Shell işbirliği

Gerçekleştirdiği stratejik işbirlikleri ile müşterilerine en üst seviyede fayda sağlayan Shell bu kapsamda Daimler ile de önemli bir ortak çalışmaya imza attı.

Daimler, yeni kamyon modelleri “Actros Euro V” ve “Actros Euro VI” için gerçekleştirdiği yol testlerinde, özel tedarikçisi Shell’in yakıt ve yağ ürünlerini kullanarak, 2008 yılında kırdığı dünya rekorundan daha iyi tasarruf sonuçları elde etti. Shell FuelSave Diesel ve Shell Rimula R6 LME kullanılarak yapılan 10 bin kilometrelik “2011 Rekor Sürüşü” yol testlerinde, Actros Euro V ile yüzde 7,6, Actros Euro VI ile yüzde 4,5 oranında daha fazla yakıt tasarrufu elde edildi.

Yüzde 1’den fazla yakıt tasarrufu

Yüzde 1,1’den fazla yakıt tasarruf sağlayan Shell Rimula R6 LME, yakıt ekonomisine yönelik üretilmiş şanzıman ve diferansiyel yağlarıyla birlikte kullanıldığında daha fazla tasarruf imkânı sunuyor. İçerdiği özel low-SAPS formülü, Euro 4 ve Euro 5 kamyonlarda katalizör ve egzoz filtrelerinin ömrünü uzatıyor, bunların yüksek maliyetli bakımlarını kontrol altında tutuyor.

Shell Rimula R6 LME, nakliye sektörünün de önemli bir ihtiyacına cevap vererek yağ değişim sürelerini uzatıyor. Aşınmaya karşı direnci arttıran tescilli sistemle birlikte sentetik baz yağ teknolojisi, motorun hareketli parçalarını birbirinden ayıran yağ filmini güçlendiriyor, motorun ve motor aksamının dayanıklılığını güçlendirip ömrünü uzatıyor. Bu sayede motorun bakım masraflarını azaltıyor ve çalışma süresini artırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here