Dacia’nın hızına yetişilemiyor

0

Duster, 3 bin dolarlık Nano'nun ülkesini fethedecek

Renault, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 710 bin rupi yani yaklaşık 13 bin 193 dolarlık etiket fiyatıyla sattığı SUV'u Duster'la, ülkenin lider üreticilerinden Mahindra & Mahindra, Tata Motors ve Force Motors'la rekabete hazırlanıyor.

"2020 yılına kadar Hindistan'ın dünyadaki üç önemli otomobil pazarından biri olmasını bekliyoruz." diyen Renault Hindistan Genel Müdürü Marc Nassif'in, Rusya ve Brezilya ile birlikte Renault'un stratejik pazarlardan biri olarak gördüğü Hindistan'a güveni tam.

Mayıs 2011'de ilk olarak OEM olarak Türkiye'den ithal edilen Fluence'la Hindistan pazarına giriş yapan Renault, daha sonra ürünleri arasına SUV modeli Koreli Koleos'u ve küçük otomobili Pulse'u ekledi. Tüm bu araçlardan,Hindistan'ın Oragadam kentindeki Nissan ile ortak fabrikada yaklaşık 400 bin adet üretiliyor.

Hindistan'daki ürün yelpazesine Duster'ı da ekleyen Renault'un, ürettiği SUV'u İngiltere'ye dahi ihraç edeceğini açıklayan Nassif, aynı zamanda geçen yıl toplamda 1500 adet araç sattıklarını ancak bu yılın sonunda hedeflerinin Duster'ın gücüyle 30 bin civarında araç satmak olduğunun altını çizdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here