Dacia’dan Paris’te yeni motor: 1.3 lt benzinli

Dacia, Paris Otomobil Fuarı’nda yeni motor teknolojilerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Dacia fanları tarafından DaciaRoadStories gezi rehberi ve Sandero için Limited Edition tasarımının seçileceği bir yarışma gerçekleştiriliyor. Yeni Duster modeli lansmanından sonra, Dacia 1.3 TCe 130bg ve 150bg motorları günyüzüne çıkardı.

Renault Paris’te neleri tanıttı, bakmak ister misin?

130 bg, 240Nm maksimum tork bir önceki nesil motora kıyasla +5 bg sağlıyor. 150 bg, 250 Nm maksimum tork önceki nesil motora kıyasla +25 bg sağlıyor. Tüm dizel motorlarını 4×2 ve 4×4 versiyonlarında Blue dCi ile yenileyen Dacia; Duster 4×2 versiyonlarla sunulan benzinli motor lansmanını gerçekleştiriyor. 4×4 versiyonlarda benzinli motor lansmanı ise 2019 yılı ortasından itibaren gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.

Energy TCe motor

Dacia modelleri, daha kolay, hızlı navigasyon ve yeni özellikler sunacak olan Media Nav Evolution sisteminin yeni versiyonu ile birlikte sunuluyor; Android Auto ve Apple CarPlay en iyi akıllı telefon uygulamalarını bulmak ve mesajlara erişim sağlamak için kullanılabilecek.

Dacia, dünya çapında 5 milyon satış adedine ulaştı ve bu başarıyı fanlarıyla birlikte inovatif ve katılımcı bir proje olan #DaciaRoadStories ile kutlamak istedi. Bu proje sosyal medyada 1 milyondan fazla Dacia fanı tarafından destek görürken; dokuz kişi iki ay boyunca Yeni Duster ile Belçika, İsviçre, Almanya, Danimarka, İngiltere ve Fransa’da yolculuk yaptı. Bu yolculuk sonrası fanlara ait unutulmaz hikayeler ve harika yolculuk fikirlerinin yer aldığı #DaciaRoadStories gezi rehberi ortaya çıktı.

Citroen Paris Otomobil Fuarı’nda 

Sandero Stepway, Paris Otomobil Fuarı’nda Flora Jammes, Aurélie Abric ve Pierre Lancien tarafından tasarlanan üç orijinal tasarımıyla sergileniyor. 6 – 25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen yarışmada, internet kullanıcıları Dacia; tarafından düzenlenen “Limited Edition” için tasarım temalarını önerdi. Üç tasarım finalisti, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2 Ekim’de başlayıp 13 Ekim 18:00 ‘da sona erecek olan yarışmanın ikinci bölümünün startını verecekler. Ardından, bu üç tasarımcının tasarımları Dacia’nın Paris Otomobil Fuarı’ndaki standını ziyaret eden ziyaretçilerin; ve fuar için ayrılmış olan internet sayfası üzerinden internet kullanıcılarının oyuna sunulacak. Kazanan Sandero Stepway’in“Limited Edition” tasarımını gerçekleştirmiş olacak.

Yeni satış rekoru

Dacia, tarihinin en başarılı ilk yarıyıl satış adedine ulaştı. Markanın Fransa’daki satışları yılın ilk yarısında yüzde 20,8 artış gösterdi; perakende müşteri satışlarında binek araç sıralamasında 3. sıraya yerleşti. Marka, Avrupa’da yılın ilk yarısında satışlarını yüzde 14,6 artırarak 281 bin 206 adetlik satış gerçekleştirdi. Bu satış adediyle 0,3 puanlık artış ile yüzde 2,9 pazar payı elde ederek rekor bir satış rakamına ulaştı. Dacia, böylece Avrupa’da perakende satışlarda en çok satan 5 marka arasına girmiş oldu.

Dacia modelleri arasında gerçek bir yıldız olan Sandero, hala Avrupa’da perakende müşteri satışlarında 1’inci sırada yer alıyor. Yeni Duster ise Avrupa’da yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği yaklaşık 62 bin 900 adetlik satış adediyle başarısını devam ettiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz