MTV zammı geri mi alınacak? Cumhurbaşkanı’ndan açıklama!

F1 yarışı için Ankara'da masaya oturuldu. Anlaşma sağlandı, imzalar atılıyor, yarış seneye.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, içinde Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) zammının da bulunduğu bazı konularda açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MTV’yi yüzde 40-68 arasında artıran zam oranı için “Daha önce motorlu taşıtlara olan zam oranı, aslında çok çok yüklü bir zam oranı değildi. Ama şu andaki zam oranını Bakanlar Kurulumuz tekrar bir değerlendirirse, o değerlendirmeden sonra ne yapabilir, tekrar bir düşürme olur mu olmaz mı, o tabi hükümetimizin takdiridir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:
“Aslında çok yüklü bir zam değil”

Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, TBMM’nin 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılışı dolayısıyla verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“MTV’ye yapılacak yüzde 40 zam oranı” ile ilgili soru üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu tabii arkadaşlarla görüşmeden böyle bir şeyi ifade etmem doğru olmaz. Ama daha önce motorlu taşıtlara olan zam oranı, aslında çok çok yüklü bir zam oranı değildi. Ama şu andaki zam oranını Bakanlar Kurulumuz şöyle tekrar bir değerlendirirse, o değerlendirmeden sonra ne yapabilir, tekrar bir düşürme olur mu olmaz mı, o tabii hükümetimizin takdiridir.” diye konuştu.

Erdoğan, gazetecinin, “Ama tekrar değerlendirilmesi gündemde sanıyorum.” sözleri üzerine, “Şu anda bilemiyorum. Onu ancak Başbakanımızla bir görüştüğümüzde gündemde var mı yok mu, ancak öyle öğrenebiliriz.” cevabını verdi.

Son dakika: Formula 1, Türkiye’ye dönüyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz