Corolla’ya 2.0 lt BMW motoru desteği

Toyota ve BMW arasında devam eden Alman-Japon ortaklığı arasındaki bağlar her geçen gün biraz daha güçleniyor. Bu ortaklık ışığında yeni neslinin iki yıl sonra tanıtılması planlanan Toyota Corolla’nın BMW motorlarıyla da yola çıkacağı fısıldanmaya başladı.
Corolla’ya 2.0 lt BMW motoru desteği. Japon devine yakın kaynaklardan geldiği bildirilen söylentilere göre, BMW’nin bazı motorları Corolla’nın üst versiyonlarında görev alacak. Haber şimdiden Japon basınında çıktı. 

Hangi motorların Corolla’da kullanılacağı şimdilik bilinmiyor ancak en yakın adaylardan birinin 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor olduğu söyleniyor.

Alman motoruyla güçlenecek olan Corolla, Japon otomobil üreticisinin TNGA platformunda yapılanacak. Yeni nesil Corolla böylelikle eski nesline göre daha güvenli, hafif ve çevik olacak. Yeni Corolla’nın boyutları da eski nesline göre biraz daha büyüyecek. Daha uzun dingil mesafesi ile yollara çıkacak olan otomobil, bu sayede kabinde daha ferah bir alan sunacak.

Japon Toyota, yeni nesil platformu TNGA ile Japonya’da Prius ve Türkiye’de yeni C-HR modellerini üretiyor. 

Yeni Corolla’nın ilk görüntüsü

Mevcut Toyota Corolla’nın fiyatları

2019 yılından önce yollara çıkmayacak olan yeni nesil Corolla’ya karşılık mevcut Corolla şu sıralar ülkemizde 1.33 lt motor ve Life donanım paketiyle 57.950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Corolla’nın diğer motor seçenekleri ise 1.6 benzinli ve 1.4 dizel olarak sıralanıyor. 1.4D-4D dizel motorlu en üst donanıma sahip bir Corolla sahibi olmak isteyenlerin ise 100 bin 200 TL ödemesi gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz