İSTANBUL AUTOSHOW: Satışa çıkmadan, Autoshow’da vitrine çıktı

0

Avrupa lansmanı Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen yeni Jeep Compass, ülkemizde satışa çıkmadan önce İstanbul Autoshow 2017 kapsamında otomobil tutkunlarının huzuruna çıkıyor.

Compass, özgün Jeep tasarımını, on-road sürüş dinamikleri, yenilikçi güvenlik teknolojileri ile sınıfına yeni bir soluk getiriyor.

[yuzo_related]
Jeep Compass

Yeni Compass 1.4 benzinli, 1.6 dizel motorlarla geliyor

Compass; Longitude, Limited ve Trailhawk adı verilen 3 farklı donanım seviyesine sahip olarak 1.4 litre benzinli ve hem 1.6 litre hem 2.0 litre dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile sonbahar aylarından itibaren ilk sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Araç 4×4 yeteneklerine ek olarak zarif ve güçlü tasarım hatlarıyla dikkat çekiyor.

Yeni Jeep Compass iki farklı akıllı 4×4 sistemi sayesinde off-road kabiliyetini artırdı. Yeni akıllı 4X4 sistemlerinin ikisi de motor torkunun yüzde 100’ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor: Jeep Active Drive sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ve Jeep Active Drive Low, bu sınıfta tek 20:1 oranlı sürünme moduna sahip sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi olarak ön plana çıkıyor.

Yeni Jeep Compass

Gerek Jeep Active Drive, gerekse Active Drive Low olmak üzere her iki 4 tekerlekten çekiş sistemi de Jeep Selec-Terrain ile donatılmış olmasıyla dikkat çekiyor.

Jeep Selec-Terrain, her türlü hava ve yol şartında mümkün olan en iyi dört tekerlekten çekiş performansını sunmak üzere sürücüye ‘normal, kar, kum ve çamur” sürüş modları dışında Trailhawk versiyonuna özel “Rock” modu olmak üzere sürüş şartlarına göre 5 farklı sürüş modundan birini seçme imkanı sunuyor.

2017 Jeep Compass Fuarda sergilendi, sonbaharda gelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here