Çok uzun sürmüş bir Opel Corsa test sürüşü

HO: 2020 yılının son aylarında konuğum olan yeni nesil Opel Corsa, Aralık ayında yaşadığımız güneşli günlerde yıldız çiçekleriyle poz verdi. Uzun bir test yaptığımız Corsa, koltuk konforu, sürüş rahatlığı, sürüş yardımcısı sistemleri ile üst sınıf otomobillerle başa çıkabilecek güce sahip.

 

MT: Corsa ile otoyolda, köy yollarında, hatta toprak alanda bile sürüş izlenimleri edindim; otoyolda konfor konusunda B sınıfı beklentilerinin üst kısmına daha yakın bir ekipmana sahip. Kıvrak bir model; köy yollarında küçük heyecanlara anında katılım gösteriyor.

HO: Küçük gövdesine karşın, yol tutuşu başarılı olan yeni Corsa, sadece şehir içi kullanım için değil, şehirler arası yollara da kendini çekinmeden vurabilecek kapasitede. Yeter ki 4-5 kişi büyük birer valiz ile binmeye kalkmayın.

MT: Aslında yapılan iyileştirmeler otomobili hafifleştirmiş ama bunun sürüş keyfine artı katkısı olmuş, daha kolay hızlanan bir model var karşımızda; 0-100 km/saat hıza 8.7 saniyede çıkılabiliyor. Tabi 130 hp gücünde bir motorla bu mümkün, 100 hp versiyonda süre 10.8 sn.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz