Çizmeleri giydi, sahaya iniyor

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

Türkiye’de kompakt SUV segmentinin 10 yıllık lideri Nissan Qashqai yenilendi. Üst donanımlardaki güvenlik ve sürüş sistemlerini daha alt versiyonlarda standart hale getiren yeni Qashqai MTV artışının gündemde olduğu bir dönemde satışa çıktı.

Bazı bayilerin ilk günde 5-6 adet ön sipariş aldıkları yeni Qashqai, yıllık 18500 adetlerdeki satışını en az bir adet daha artırma hedefiyle Türkiye’de.

Yeni Nissan Qashqai’nin Dalaman-Göcek civarında yapılan ilk basın test sürüşlerine katıldık. 1.6 litre dci dizel motorla kombine otomatik şanzımanlı Qashqai modelini kullandım.

Sürüş izlenimlerim öncesinde aktarmak istediğim bir husus var ki bence çok önemli.

Nissan Türkiye’nin 2 yıllık ilk Türk Genel Müdürü Sinan Özkök, yeniden sahaya dönüyor.

1 Ekim tarihinde Nissan Genel Müdürlüğü görevinde ikinci yılını geride bırakan Özkök, artık yeniden tüm operasyonun yükünü birebir üstlenerek, çizmeleri giyip, sahaya iniyor. Şirketin Türkiye operasyonunda bayilerle ilişkiler satış ve satış sonrası birimlerinin başındaki İbrahim Anaç’ın yeni uluslararası görevinden sonra bu koltuk boş bırakılıyor.

Yeni dönemde İbrahim Anaç’a bağlı görevler direk Genel Müdür Sinan Özkök’e bağlandı. Önceden Anaç’a bağlı çalışan müdürler ise adeta direktör yetkisiyle görev yapacaklar. Özkök, 2 yıldır satışları yüzde 63 oranında artırdıkları bu ekibin önünü açıyor. Kendisi de başlarında sahaya birebir inerek, onlarla birlikte Türkiye’nin ilk 10 markasından biri olmak için ter dökecek.

Sinan Özkök, bu yıl satış hedefini 32.500 adetin üzerinde konumlandırma formülünü güçlü bayi ağı, güçlü ekip ve yeni QQ gibi başarılı ürünleriyle yakalayacaklarını söylüyor.

Bayi ve satış operasyonlarına Renault dünyasındaki 22 yıllık “Şebeke Müdürlüğü” deneyimiyle birebir yüklenmeye hazırlanan Sinan Özkök, günümüz itibariyle 39 olan Nissan bayi ağını daha memnun ve daha mutlu olacakları seviyeye çıkaracak deneyime de sahip.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök…

İlk 10 için rakip Mercedes

Türkiye otomotiv pazarında 30-35 bin adetlik bantta dönen en çok satan 10 marka liginde Mercedes ile çekişen Nissan, yeni modellerinin teknoloji ve fiyat politikasıyla iddiasını sürdürüyor.

Bizzat Türkiye’de en çok satan marka olan Renault’daki uzun süreli görevinden dolayı tanıdığı Anadolu’da Nissan markasıyla daha etkin olabileceklerini söyleyen Genel Müdür Özkök, “Sahaya bizzat iniyorum. 2 yıllık dönemimde bu işten bizzat sorumlu arkadaşım sahadaydı. Ben son karar noktasındaydım. Şimdi artık bayilerle satışla birebir ilgileneceğim. Çizmeleri giydim, yeni Qashqai barındırdığı teknolojilerle fiyat performans oranıyla, ikinci eldeki gücüyle bizim en  önemli silahımız. Sınıfının lideri. Onun da gücüyle Nissan olarak ilk 10 arasına girme hedefimizi yakalayacağız” şeklinde konuştu.>

Yeni Nissan Micra ne zaman gelecek?

Yeni Micra’nın halen benzinli manuel üretiminin var olduğunu bu nedenle Türkiye’ye getirmediklerini hatırlatan Özkök, B-HB segmentinde benzinli otomatik kombinasyonu olmadan ilerlemek zor. elimizde mevcut Micra bu talebi karşılıyor. Satışları da iyi gidiyor. Hindistan’dan getirmeye devam. Zaten yeni Micra’nın otomatik şanzımanlı versiyonunun üretimi de 2018 eylül ayına kaldı. Eğer bize hemen o tarihte verilmezse Türkiye’ye gelmesini 2019 yılına bile erteleyebiliriz”

Bu arada makyajlanan Nissan Qashqai’nin fiyatlarını ve nelerinin yenilendiğini merak ederseniz, tam liste aşağıdaki haberimizde:

SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

Yeni Nissan Leaf; Avrupa’ya Frankfurt’tan giriş yapıyor!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz