Citroen’den 2012’de İlk Crossover

Otomotiv sektörü açısından 2011 yılının genel bir özetini yaptı. Tatoğlu “Yıl içinde kur artışı, ÖTV değişiklikleri, seçim öncesi dönemi, seçim sonrası dönemi gibi önemli gelişmeler yaşanı.

Tüm bu önemli gelişmelere rağmen 2011 için pazarın yine rekor kırarak, 840 bin  ile 850 bin adet aralığında bir satışla kapanacağını ve Citroen olarak da yılın sonunda yüzde 3,7’lik bir pazar payı alacağımızı öngörüyoruz.

Bu yılki satışlarımızın dağılımında bineklerin arttığını görüyoruz. Yeni Citroen C4 modelimizin pazarda hızlı bir şekilde kabul görmesi ve zenginleşen ürün gamımız bizi bu sonuca ulaştırdı.

Eylül ayında DS serisinin 2. ürünü olan DS4’ü lanse ettik. Bu modellerimizin önümüzdeki dönemlerde de marka imajımıza katkı sağlamaya devam edeceğini düşünüyoruz.”

Genel müdür Tatoğlu, 2012 yılında satışa sunmayı planladıkları yeni modeller ve piyasaya çıkış tarihlerini de anlattı.

Tatoğlu, 2012 yılının ilk yarısında, Citroen DS5 ve C1 Facelift satışa sunulacak. Yılın 2. yarısında ise Citroen’in Türkiye’ye gelecek olan ilk Crossover’ı olan C4 Aircross ve B- Sedan modellerimizin lansmanlarını gerçekleştireceğiz” bilgisini verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz