Citroen, yolculukta tabletten okumak için gözlük üretti

Citroen bu kez yeni bir modelle değil yaz tatilinin tam ortasında bir gözlükle (Citroen Seetroen gözlük) haber oluyor. Citreon otomobilde, otobüs, uçak ya da trende seyahat ederken kullanılabilecek bir gözlük geliştirdiğini duyurdu. Gözlük,yolculukta akıllı telefon veya tabletlerinden birşeyler okuyan ya da oynayan çocuklar ve yetişkinlere daha sağlıklı bir ortam sağlamayı hedefliyor.

Seetroen adı verilen gözlük takıldıktan itibaren göz bir akıllı telefon veya kitap gibi hareketsiz bir cisme odaklanırken; 10-12 dakika sonra zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Gözlükleri çıkardığınızda yolculuğun geri kalanında gözler normal duruma adapte oluyor. Yetişkinler ve on yaşından büyük çocuklar için kullanım tavsiye edilen gözlükler camsız ve böylece tüm aile ve seyahat arkadaşları tarafından paylaşılabiliyor. Numaralı gözlüklerle de takılabiliyor.

Seetroen, ufuk çizgisini yeniden oluşturuyor

Denizciler için geliştirilmişti

Peki Seetroen neden üretildi? Avrupa’da 30 milyondan fazla insanda kronik seyahat hastalığı tespit edilmiş. Buradan yola çıkan Citroën, hareket hastalığını ortadan kaldıran ilk gözlük Seetroen’i geliştirmiş. Gözlüklerin prensibi basit; Duyular arasındaki çatışmayı çözmek için ufuk çizgisini yeniden oluşturan renkli bir sıvı içeriyor. Avrupalıyı kronik bir şekilde etkileyen bu yaygın şikayet (kinetoz olarak da biliniyor) için bir çözüm.

Başta denizciler için geliştirilen bu yaklaşım Seetroen ile birlikte otomobillere, trenlere, otobüslere ve uçaklara kadar halka açık her ulaşım aracına uygun hale geliyor. Seetroen Fransa’nın güneyindeki Var’da bulunan aynı adın başlamasıyla geliştirilen Boarding Ring TM  teknolojisini kullanıyor. Patentli ve test edilmiş paramedikal çözüm, yüzde 95’lik bir etkinlik derecesine sahip.

Frontal eksen (sağ / sol) ve sagital ekseni (ön / arka) boyunca, göz çevresindeki halkalarda hareketli sıvı ile donatılmış gözlük; rahatsızlığa neden olan duyular arasındaki çatışmayı çözmek için ufuk çizgisini yeniden yaratıyor. Gözlüklerin tasarımı için Citroën, markanın yeni, sade ve ergonomik tarzını başarıyla birleştiren, Paris’te bulunan kolektif bir tasarım stüdyosu ile çalıştı. Sonuçta beyaz yumuşak dokunuşlu plastikte yüksek teknolojili bir görünüme sahip bir çift gözlük  ortaya çıktı. Gözlüğü markanın sitesinden online olarak 99 Euro’ya alabiliyorsunuz.

 

Ekonomi O’na emanet: Adı Rifter

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz