Citroen Türkiye tarihi rekor kıracak, elektrikli araç da satacak

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım_1

Türkiye’de en iyi zamanlarında bile 30-35 bin adetlerde yıllık satış rakamına ulaşan Citroen, 2021 yılında tarihi rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta yeni C4 modelinin tanıtımında konuşan Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım; “Bu yıl 850 bin adetlerde bir toplam pazar öngörüyoruz.

Yılbaşındaki öngörümüzü halen koruyor ve Citroen satışlarının da 40 bin adet olmacağını hesaplıyoruz. 51 bayimizi yıl sonuna kadar 58’e çıkararak, Türkiye’nin yüzde 96’sına eriyeceğiz.” diyerek, iddiasını ortaya koydu.

2021 yılında en nemli yeniliklerini yeni dizel ve benzinli motorlarla sunulan yeni C4 olduğu marka, bu rakamla, Türkiye’deki tarihinde en yüksek satış rakamına ulaşmış olacak.

Citroen C4 fiyat listesi

Citroen Türkiye planları yeniledi! Elektrikli Citroen C4 geliyor

Yeni Citroen C4 modelinden yılsonuna kadar 4 bin adetlik satış hedefine sahip olduklarını söyleyen Selen Alkım, “Türkiye’de elektrikli araçlara yönelik ilgi hızla artıyor. Buna dikkat ederek, yıl sonuna doğru elektrikli C4 modelimizi ön siparişe açacağız. İlk elektrikli C4 teslimatlarını da 2022 yılı ilk aylarında gerçekleştiririz.

Normal benzinli ve dizel otomobillerimize göre elektrikli otomobillerde bir ÖTV teşviki var. Bu da bir fiyat avantajı elbette ki yaratacaktır. Fakat şu anda daha henüz fiyat anlamında bir çalışma gerçekleştirmedik.” şeklinde konuştu.

Avrupa’da yeni C4 satışlarının yüzde 17’si elektrikli versiyondan oluşuyor. Türkiye’de de rekabetçi fiyatla satışa çıkması için çalışmalar yapılıyor.

Alkım, Ocak 2021 tarihinde düzenlediği yılın ilk toplantısında elektrikli C4 modelinin 100 kW Gücündeki 350 km menzilli versiyonunun yılın son çeyreğinde Türkiye’ye ithal edileceğini söylemişti.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım
Selen Alkım: Citroen Türkiye Genel Müdürü

Citroen elektrikli araç için strateji oluşturuyor

Yeni C4 tanıtım toplantısında Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım’a elektrikli araçları için nasıl bir hazırlık çalışması yapacaklarını. orduk. Alkım şu yanıtı verdi:

  • PSA Türkiye olarak ve Citroën olarak elektrikli araçların Türkiye’ye gelmesinde arka planda bir kısım hazırlığınız var mı? Şarj istasyonu kurulması, eleman eğitimi, Fransa ile ürün tedarikinde anlaşma yapılması gibi..
  • Elbette ki, 2021 senesinde belki biz bütçe adetlerimize satış adedi anlamında elektrikli versiyonlarımızı koymamıştık ama gitgide artan bir trendle beraber artık elektrikli versiyonlar bizim de bu pazarda olmamız gerekliliğini de çok net olarak gösterdi. Zaten hazır ürünlerimiz var. Dolayısıyla müşteri talebi oluştuğu anda biz bu ürünleri getirip piyasaya sunacağız. Bunun da ilk örneği C4. Tabi ki grubumuzun diğer markalarının da farklı stratejileri vardır. Biz bu anlamda ne yapıyoruz; tabi ki eğitim çok önemli çünkü özellikle satış sonrasında hatta satış kısmındaki satış danışmanları nezdinde de ciddi anlamda bir eğitim planlaması içerisine gireceğiz. Şu anda stratejimizi oluşturuyoruz ve yıl sonuna kadar da bu eğitimi tamamlayacağız. 2022 senesinde herhangi bir aksaklığa sebep olmadan, herhangi bir müşterinin kafasında soru işareti olmamasına dair bütün hazırlıklarımızı tamamlayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz