Citroen C4 Cactus sörfçü oldu

0

Citroen C4 Cactus sörfçü oldu, Türkiye’de satışa çıktı

Fransız otomobil üreticisi Citroen, ünlü sörf markası Rip Curl ile bir işbirliği yaptı. Bu işbirliğinin sonucunda ortaya maceracı C4 Cactus Rip Curl çıktı. C4 Cactus Rip Curl ülkemizde de satışa sunulmaya başlandı.

[yuzo_related]

Otomobil 5 farklı moda sahip Grip Control teknolojisi sayesinde güneşli deniz kenarı yollarından kıvrımlı dağ geçitlerine, en iyi sörf noktalarının yanı başındaki kumsallardan, en güzel kış sporları yapılabildiği zirvelere kadar her türlü rotada kendini gösterebiliyor.

1.6 litrelik turbo dizel motor seçeneklerinden 100 HP’lik olan, BVM adındaki manuel şanzımanla kombine edilirken, Grip Control teknolojisi de bu versiyon ile satın alınabiliyor. 92 HP’lik C4 Cactus Rip Curl ise ETG6 otomatik şanzımana sahip.

C4 Cactus Rip Curl Shine 1.6 BlueHDi 100 HP BVM’nin fiyatı 83.900 TL iken C4 Cactus Rip Curl Shine 1.6 E-HDi 92 HP otomatik ETG6’nın fiyatı 84.900 TL.

Citroen C4 Cactus Rip Curl'de Grip Control bulunuyor
Citroen C4 Cactus Rip Curl’de Grip Control bulunuyor

Üç farklı gövde renginde sunulan otomobilin alüminyum ön ve arka tampon altı korumaları, ön çamurluklarda yer alan geometrik motifli parlak beyaz çıkartmalar, beyaz yan ayna kaplamaları, beyaz tavan barları ile C sütununda yer alan Rip Curl logoları dikkat çekiyor.

Grip Control özellikli C4 Cactus Rip Curl Shine 1.6 BlueHDi 100 HP BVM’de 4 mevsim özellikli kış lastikleri de standart donanımda yer alıyor. İç mekanda emniyet kemerleri, paspaslar ve hoparlör kaplamaları aracın dinamizmini artıran “Turuncu” detaylarla bezeli.

Citroen C4 Cactus sörfçü oldu, Türkiye’de satışa çıktı. Peki kaç litre yakıyor?

Citroen C4 Cactus Rip Curl fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 3.6 litrelik yakıt tüketimine imza atıyor.

Otomobilin orta konsolunda 7 inçlik dokunmatik ekran ilk bakışta göze çarparken; kanepe görünümlü geniş ön koltuklar ve tavana yerleştirilen yolcu hava yastığı (Airbag in Roof teknolojisi) kabinde geniş alanı artırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here