Citroen 100. yılında Ami One ile döşova etkisi yakalayabilecek mi?

0

Citroën, Cenevre Otomobil Fuarı 2019’da 100. yılını kutluyor. Citroenist konseptiyle 100. yılını öne çıkaran Fransız marka, Ami One Concept modeliyle tam elektrikli şehir içi mobilite çözümü vaadediyor.

Efsane 2CV kendi döneminde hareket özgürlüğünü geniş ölçüde erişilebilir kılmış; ulaşılabilir otomobillerden biri olmuştu. Ami One Concept de modern dünyada hareketliliği ulaşılabilir kılmayı hedefliyor.

[yuzo_related]

Ehliyetsiz kullanılabilecek amione concept; yenilikçi küresel dijital bir ekosistemin parçası olarak; modern, neşeli ve geniş ölçüde erişilebilir bir mobilite aracı. Aslında araç paylaşımı modeli olarak özel bir mobil uygulama ile birlikte yola çıkması hedeflenen bir konsept.

Citroën, Ami One concept toplu taşıma araçlarına (otobüs, tramvay, metro) ve diğer bireysel, iki tekerlekli bisiklet, scooter ve scooter gibi ulaşım araçlarına alternatif olarak tasarlandı. Kentsel ortamlarda etkileyici çeviklik sağlayan ultra kompakt (2,50 m uzunluğunda) iki koltuklu bir concept aracı, Avrupa’da 16 yaşını aşan herkes tarafından kullanılabilecek.

İster 5 saatlik, ister 5 günlük ister 5 aylık ya da 5 yıllık sahip olma veya kiralama seçenekleri ile yola çıkması hedeflenen Ami One; uygulamalar aracılığı ile park yeri arama, coğrafi konum, elektrik tüketimi, pil şarjı gibi tüm ihtiyaçlara çözüm üretme üzerine geliştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here