Chevrolet Trax Nissan Juke’u gözüne kestirdi

 

 

Geçtğimiz günlerde Opel Türkiye genel Müdürü Özcan Keklik ile konuşuyorduk. Avrupa'daki kriz nedieniyle Türkiye pazarını ürün pompalandığı, eski günlerin alokasyon sorunun aşılıp, aşılmadığı konusuna geldiğimizde ilginç bir ayrım belirdi.

Özcan Keklik, tüm modellerde istediklerini alabildiklerini ama sadece yeni crossoverları Mokka modelinde sınırlamayla karşılaştıklarını söyledi.

Avrupa'nın crossover adı verilen bu araçlara ilgisi kriz de olsa devam ediyor. 

Nissan'ın iki modaeliyle yıllardır neredeyse at koşturduğu bu alanda artık tüm markalar "ben de varım" demeye bşaladı.

GM'in iki markası Avrupa'da ikiz kardeş iki modelle yolab çıkıyorlar. Opel, pazara sunduğu Mokka'ya, Chevrolet'nin haziran aylında satışa çıkaracağı Trax ekleniyor.

Renault ise Türkiye lansmanına hazırlandığı Captur ile burada sen de bulunacağım dedi.

Daha öteye gitmeye gerek yok.

Nissan'ı Türkiye'de başarıya götüren modeller artık tehdit altında.

Herkes Juke ve Qashqai avlamak istiyor.

 

İşte Chevrolet'nin bu sınıftaki temsilcisi Trax'i Hırvatistan'ın Zadar kenti civarında test etme imkanı bulduk.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga atmaca ile hem sohbet ettik hem de yeni aracı dinledik.

Basın toplantısını ipad applikasyonu ile gerçekleştiren Chevrolet ekibi, aynı zamanda basın toplantısı odasına üç boyutlu bir resim çizerek, şehirde yolun bittiğ iyerde Trax'ın başlayacağının da sinyalini verdi.

 

SUV segmentinde Captiva ile başarılı satış rakamları elde eden Chevrolet'nin bir alt sınıf crossover modeli Trax, haziran ayından itibaren Türkiye yollarına çıkıyor.

Sahip olduğu yüksek teknoloji ekipmanlarıyla dikkat çeken model ikiz kardeşi ve tabii ki rakibi Opel Mokka ile aynı platformu paylaşıyor.

Yeni modelin son dönemde yaygınlaşmaya başlayan küçük sınıf crossover segmentinde rekabete katıldığını söyleyen Genel Müdür Tolga Atmaca, aracın özellikleri hakkında ilk bilgileri bizlerle paylaştı:

“Akıllı telefon teknolojileri artık otomobillerle entegre hareket ediyor. MyLink teknolojisi Trax'te ağırlık verdiğimiz bir konu. İlave GSM operatörü gerekmeksizin her an internet destekli olarak anlık trafik durumu, navigasyon, 70 bin radyo istasyonuna bağlanma gibi hizmetlerle yol alabilmek mümkün olacak. Ayrıca Apple ile yaptığımız işbirliğinin ilk ürünü olan Siri (konuşarak komut verme) özelliği de bu araçta kullanılıyor”.

Atmaca, küçük SUV pazarının birkaç misli büyüme potansiyeli olduğunu kaydetti.  

Yeni model Trax, 1,6 litre 115 beygir gücünde ve 1.4 litre 140 beygir gücünde benzinli motorlarla ithal edilecek. 1,4 litrelik motorda ekim ayından itibaren otomatik şanzıman seçeneği de bulunacak. 1,4 litrelik manuel şanzımanlı model sürekli dört çeker sistemiyle yola çıkacak.

Chevrolet bu yıl Türkiye'de bin 300 Trax satmayı planlıyor.

Otomobilin fiyatı ise 48 ile 56 bin lira aralığında bir noktadan başlayacak. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz