Cenevre Otomobil Fuarı Katar gösterisini imzaladı

Cenevre OtomobilFuarına-Katarlı ortak

Pandemi nedeniyle iki yıldır zor günler yaşayan küresel otomobil fuarları, çıkışı yeni ortaklarda arıyor. İki yıldır yapılamayan Avrupa’nın en önemli üç otomobil gösterisinden biri olan Cenevre Otomobil Fuarı, çözümü Katar Turizm ile kurulan yeni ortaklıkta buldu.

Cenevre Otomobil Fuarı 2022 hazırlıkları başladı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı (GIMS) ve Katar Turizmi; bugün Doha’da Katar Cenevre International Motor Show’a ev sahipliği yapmak üzere; Doha Fuar ve Kongre Merkezi’nde (DECC) ortaklıklarını açıkladı.

Yeni ortaklar, platformun Ortadoğu için dünyaca ünlü yeni bir Otomobil fuarı olarak konumlandırıldığını ima ettiler. Artık katılımcılar ve hayranlar, 19-27 Şubat tarihleri arasında uzun zamandır beklenen GIMS 2022’nin yanı sıra Doha’daki yeni formatı dört gözle bekleyebilirler.

Bu işbirliği, 1905 yılından 2019 yılına kadar düzenlenen Cenevre International Motor Show’un (GIMS) için yeni bir çıkış olarak gösteriliyor. Ayrıca gösterişli Katar başkentinde yapılacak bu gösteri; otomobil severler için önemli bir etkinlik olabilir.

Katar Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nın ilk kez 2022 veya 2023 sonbaharında yapılması planlanıyor. Kesin tarih önümüzdeki haftalarda belli olacak. Organizatörler etkinliğin iki yılda bir gerçekleşmesini planlıyorlar.

Otomobilseverlere yeni adres Doha olacak

Qatar Airways Group CEO’su ve Katar Turizm Başkanı Ekselansları Ekber Al Baker konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şunları söyledi: “Katar ulusal vizyonu 2030 ulusal stratejisi doğrultusunda, Katar’ı dünya lideri bir destinasyon olarak konumlandırmak ve konukların Katar’ın en iyisinin tadını çıkarmasını sağlamak için turizm teklifimizi genişletiyoruz.”

“Kapsamlı otel ve tesis gelişimine, turizm varlıklarının yenilenmesine ve yaratılmasına ve genişleyen bir mutfak sahnesine ek olarak; uluslararası üne sahip etkinliklere ev sahipliği yapmak stratejimizin önemli bir dayanağı. Cenevre International Motor Show ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ve bu seçkin etkinliği kıyılarımıza getirmek için işbirlikçi bir ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz.”

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı Daimi Komite Başkanı Maurice Turrettini ise ortaklıkla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Katar Turizm’in Doha’daki yeni otomobil fuarı anlayışında bize güvendiği için gurur ve onur duyuyoruz. Ortaklığımız ilk günden itibaren çok güven verici ve yapıcı tartışmaların sonucudur. Katar Turizmi ile ortak güçler, Şubat 2022’de düzenlenecek olan ve Doha’daki yeni Otomobil Fuarı için fikir ve bilgi toplayabileceğimiz 91. Cenevre Otomobil Fuarı için odaklanmamızı sağlıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz