Cem Uzan’ın Honda’sı geri dönüyor

 

cem uzan honda nsx

 

 

Türkiye'de bugüne kadar 10 adetten az olduğu bilinen nadir süper sporculardan biri de yarışsız olamayan Honda'nın en yarışçı modeli NSX'dir. Bir söylentiye göre 6, bir başka söylentiye göre 7 adet olan Türkiye'deki NSX, Japon markanın süper sporcular sınıfındaki gücünün de göstergesi.

Türkiye'ye resmi ithalatçısı Honda tarafından sadece 1 adet getirilen NSX, fuarda sergilendikten sonra da geri gönderilmişti.

Diğer NSX modelleri ise biri hariç halen yollarda dolaşıyor.

Bu otomobilin sporcu kimliğinin ötesinde Türkiye gündemi açısından da özel bir önemi vardı. O da Cem Uzan tarafından da gümüş rengi bir NSX kullanılmasıdır.

Satılan NSX'lerin tamamı bağımsız ithalatçılar tarafından getirilmişti.

Şimdi halen dünyanın efsane otomobillerinden biri olarak kabil edilen ve McLaren'e de esin kaynağı olan NSX geri dönüyor.

Honda NSX Konsept 2015

Yeni NSX'in konsept hali yani üretime en yakın hallerinden biri 65. Frankfurt Motor Show'da sergilendi. Honda Europe standında en özel yere konulan yeni NSX, artık üç elektrikli ve bir adet de 3.6 litrelik benzinli motorla yola çıkacak. Henüz aracın beygir gücü gibi detaylar açıklanmıyor ama bu araç Amerika'da bazı pistlerde yol testlerine çıkmaya başladı. Yani 2015 yılında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Honda yetkilileri, markalarının yarışlar olmadan düşünülemeyeceğini belirtiyorlar. Zaten Honda da yeniden Formula 1 pistlerine döneceğini açıkladı. 2015 yılında gerçekleşecek ve Hondaseverlerin heyecanla bekledikleri buluşma için tarih 2015 yılı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz