Cascada, Opel’in yeni 1.6 SIDI motoruyla Mayısı bekliyor

 

Opel'in üstsüzü 94 bin TL'ye 50 adet satmak üzere geliyor

 

İlk kez Opel’in yeni convertible Cascada modeliyle sunulan ve ürün yelpazesindeki diğer orta sınıf ve kompakt modellerde de kullanılacak olan yeni nesil 1.6 SIDI Turbo ECOTEC motor performansıyla oldukça dikkat çekiyor. 125kW/170 HP güç ve 280 Nm’ye kadar tork üreten motor bu güç kategorisindeki bir 1.6 Turbo motor için en iyi tork değerine sahip.

 

Bu motor, Start/Stop sistemli, 6 vitesli otomatik şanzımanla mayıs ayı ortalarında sadece Cosmo modeliyle Türkiye pazarına sunulacak. Satış fiyatı 94 bin TL olacak. Aynı zamanda pazara sunulacak dizel motor 121 kW/165 HP 2.0 CDTI, 6 vitesli otomatik şanzımana sahip ve 350 Nm’ye kadar tork üretiyor. Sadece Cosmo model seçeneği ile satışa sunulacak bu modelin fiyatı 117 bin 500 TL olarak açıklandı. 

 

Mayıs ayından itibaren Opel bayilerinde satışa sunulacak yeni Cascada, uzatılmış bir siluete ve 17 saniyede açılabilen kumaş tavana sahip dört kişilik otomobil olarak lanse ediliyor. Opel model yelpazesinin son üyesi olan Cascada, yaklaşık 4.696 mm uzunluğunda ve  aynalar dahil 2.020 mm genişliğinde. 

 

Yeni opel modelinin en önemli yanlarından biri ise markanın bundan sonra diğer modellerinde de kullanmaya başlayacağı yeni motoru. Cascada'dan sonra eylül ayında ilk kez Insignia ile Türkiye'ye gelecek olan bu motor 170 beygir gücünde 1.6 lt SIDI benzinli motor.

Yeni nesil Doğrudan Püskürtmeli 1.6 SIDI Turbo ECOTEC benzinli motor 

Opel Cascada convertible’da geniş bir güç aktarma organı yelpazesi mevcut. Motor portföyü 1.4 litrelik bir benzinli Turbo ile başlıyor. Bu motor 6 vitesli bir şanzımanla birlikte ve 120 bg veya 140 bg güç değeri çeşitlerine sahip. Her iki versiyon da overboost işleviyle 220 Nm'ye kadar tork üretebiliyor.

Cascada ile Opel ailesine katlıan yeni 1.6 SIDI Turbo ECOTEC benzinli motor orta sınıf, doğrudan püskürtmeli ünite olarak tanımlanabilir. 

1.6 SIDI Turbo ECOTEC motor 4.250 ila 6.000 devir arasında 170 beygir güç ve bir overboost işlevi sayesinde 280 Nm’ye kadar tork üretiyor; bu rakam, bu güç kategorisindeki bir 1.6 Turbo motor için en iyi tork değeri. Bu motor, Start/Stop sistemli, 6 vitesli bir düz şanzıman veya yeni nesil 6 vitesli otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. 

1.6 SIDI Turbo ECOTEC motorun performansı konusunda ilk açıklamalar son hızının 222 km/s ve 0-100 km/s ivmelenmesinin 9.6 saniye olduğunu gösteriyor.

Yeni motorun yakıt tüketimi için verilen ilk bilgiler ise 100 km karma kullanımda 6.3 litre.

 

DİZEL MOTOR SEÇENEKLERİ 2.0 LİTRE

Dizel tarafında ise 195 bg güç ve 400 Nm’lik yüksek torka sahip yeni  2.0 CDTI BiTurbo motor, yazdan önce piyasada olacak. Son teknoloji ürünü, sıralı çift turbolu dizel teknolojisini kullanan bu motor, yüksek performans (en yüksek hız 230 km/s ve 0-100 km/s ivmelenme 9.4 saniye) ve iyi bir yakıt ekonomisinin (5.2 litre/100 km ve yalnızca 138 g/km CO2) vaat ediyor. Bu motora Start/Stop sistemli 6 vitesli düz bir şanzıman eşlik ediyor.

Tasarruflu 165 bg’lik 2.0 CDTI, 6 vitesli düz ve otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Bu motor, overboost devreye girdiğinde 350 Nm’ye kadar tork üretebiliyor. 

Cascada, Opel’in ürün yelpazesinde yeni nesil düşük sürtünmeli 6 vitesli otomatik şanzımanın kullanıldığı ilk model. Daha sportif bir sürüş deneyimi için manuel vites değişimine imkan tanıyan bir Active Select fonksiyonuna sahip.

 

COSMO DONANIMLA GELİYOR

Türkiye pazarına sadece Cosmo donanım seçeneğiyle sunulacak olan yeni Cascada 10’a kadar otomatik işleve sahip akıllı AFL+ Adaptif ileri aydınlatma sistemini, yeni geliştirilmiş işlevleriyle (geliştirilmiş Trafik İşareti Tanıma ve Şeritten Ayrılma Uyarısı, yeni bir Takip Mesafesi Göstergesi ve Önden Çarpma Uyarısı) ikinci nesil Opel Eye ön kamerayı, park manevralarını kolaylaştıran bir geri görüş kamerası ve bir Gelişmiş Park Yardımı sistemini, ultrasonik tabanlı bir Yan Kör Nokta Uyarı sistemini, ergonomik ön koltukları, ısıtmalı direksiyon simidini ve Yokuş Kalkış Desteğini içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz