Cabrio BMW i8, 2018 yılında geliyor

Cabrio BMW i8, 2018 yılında geliyor

Alman otomobil üreticisi BMW’nin çevreci ailesi ‘i’nin sporcu hibrit modeli i8’e yeni bir versiyon ekleniyor. i3 ve i8 modellerinin yer aldığı ailede artık üstü açık i8’de boy gösterecek. Plug-in hibrit model i8’in sportif coupe versiyonu iki yıl içinde yollardaki yerini alacak.

Konu ile ilgili geçen salı günü Kaliforniya’da bir açıklama yapan BMW’nin CEO’su Harald Krueger’in doğruladığı bilgiye göre cabrio BMW i8, 2018’de aileye katılmaya hazırlanıyor.

Yeni i8 roadster ile ilgili daha fazla detay vermekten kaçınan Krueger, hem i8 roadster’in hem de yenilenen i8’in daha uzun bir menzile ve daha güçlü bir elektrikli motora kavuşacağının altını çizdi.

Cabrio BMW i8, 2018 yılında geliyor. Peki, i3 satışları nasıl gidiyor?

BMW CEO’su Harald Krueger, ‘i’ ailesinin bir diğer üyesi olan i3’ün de yenilenerek batarya kapasitesinin artırılmasıyla birlikte gelen siparişlerin oldukça olumlu yönde gittiğini belirtti. Tamamen elektrikli i3’ün önceki nesilde 190 kilometre olan menzili 300 kilometreye çıkarılmıştı.

Alman devi BMW, i8 roadster’in coupe versiyonunu ilk kez 2012 Pekin Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarsa da modelin üretim versiyonuna geçmesi bir süre ertelenmişti.

BMW ‘i’ ailesinde çalışmalar devam ederken, her iki model ülkemizde mevcut versiyonları ile satışa sunuluyor. 0’dan 100 kilometre hıza 4.4 saniyede ulaşarak diğer sporcu modellere kafa tutan ikonik hibrit modeli i8 ülkemizde dudak uçuklatan bir fiyattan satışa sunuluyor. Ocak-Eylül ayları arasında toplamda 30 adet satılan mevcut i8’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 605 bin TL. Belirtilen aylarda yalnızca 20 adet satılan tamamen elektrikli i3’ün başlangıç fiyatı ise 153 bin 300 TL.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz