Büyük satın alma planı

Lastik devi Bridgestone, Fransız lastik satış ağı Speedy’nin hisselerini satın alarak şirketin aktif olduğu tüm ülkelerde sürücülere ulaşmayı planlıyor. Speedy’nin yüzde yüz hissesini satın alma sürecine giren Bridgestone bu sayede yalnızca Fransa’da 800’den fazla perakende satış noktasına erişmiş olacak.

Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu bünyesinde Speedy’yi satın alan Bridgestone adına konuşan Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu CEO’su Eduardo Minardi; “Speedy’yi, premium müşteri portfolyosu, geniş coğrafi yayılımı ve hizmet kalitesi ile güçlü bir stratejik iş ortağı olarak görüyoruz. Bununla beraber, Speedy, güçlü bir marka bilinirliği ve yenilikçi bir yaklaşıma sahip. Speedy’nin yıllar içerisinde müşteri alışkanlıkları ve beklentilerine dair deneyimleri de Bridgestone’un öncü çalışmalarına katkı sağlayacaktır” dedi.

SPEEDY, LASSA SATIYORDU

Bridgestone Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin Speedy firması ile yapmış olduğu bu işbirliğini değerlendiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay şunları dedi; “Türkiye’de Speedy firmasını temsil eden Authority Group ile 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Brisa ürünleri Speedy mağazalarında araç sahipleri ile buluşuyor. Bu işbirliği ile uzmanlık alanlarımızdaki tecrübemizi Speedy noktalarına taşıyor, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize erişimini artırmış oluyoruz. Teşkilatlanmayı işimizin temeli olarak alıyor, iş ortaklarımızla beraber güçlenerek büyüyoruz. Benzer bir modelin, Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un bünyesinde Avrupa’da uygulanıyor olması, bizlere doğru yolda olduğumuzu ve lastik işinin geleceğinin hizmet ve perakendecilik sektöründe olduğunu teyit etti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz