BURSALI TİPO İLE İTALYA’DA ZİRVEDE

TOFAŞ’ın son gurur kaynağı Fiat Egea projesi, Avrupa’da başarılı sonuçlar almaya başladı.

Temmuz ayında İtalya otomobil pazarında en çok satış yapan marka olan Fiat, pazara hızlı giriş yapan Egea/Tipo model ailesinin etkisiyle zirveye çıkmayı başardı.
Yüzde 16,5 pazar payı ile kompakt sınıfın en çok satan modeli olma başarısını gösteren da Egea/Tipo model ailesinin kendilerini gururlandırdığı ifade eden Fiat İş Birimi Direktörü, Altan Aytaç “Egea ailesi Fiat markasının anavatanında da zirveyi kısa sürede zorlar hale geldi. Egea/Tipo model ailesinin başarısını artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.


FIAT, BURSA’DA ÜRETİLEN TIPO’NUN KATKISIYLA KOMPAKT HB SINIFINA GERİ DÖNDÜ.

İTALYA’DA BURSALI TIPO İLE ZİRVEDE

Egea model ailesi, temmuz ayında Fiat markasını İtalya’da pazar liderliğine taşıdı.
Fiat, 2015 yılı temmuz ayına göre Tipo satışına başladığı bu yılın temmuz ayında satışlarını yüzde 4.3 artırdı. Markanın satışlarındaki artış, pazardaki iyileşmeye paralel yeni TIPO modelinin İtalyanlardan gördüğü ilginin de payı büyük.

Fiat markası, geçtiğimiz temmuz ayında yaklaşık 29 bin 300 adetlik satışla İtalya’da pazar lideri oldu.


Fiat Tipo HB, sedan ve SW gövdelerle de üretiliyor.

Yılbaşından bugüne kadar Fiat markasının İtalya’daki toplam satış adedi yüzde 19 artışla 252 bin 400 adete yükselirken, pazar payı da yüzde 21.5’e çıktı.
Hatchback model versiyonu yaz aylarında satışa sunulan Fiat Egea/Tipo model ailesi, İtalya’da Temmuz 2016’da kompakt sınıfta en çok tercih edilen model oldu.
Rekabetin çok yüksek olduğu bu sınıfta yüzde 16.5 pazar payı elde eden Fiat Egea/Tipo model ailesi, uzun aradan sonra Fiat’ı eski günlerine döndürdü.

Tofaş’ın ihracattaki önemli kozlarından Egea Projesi, bir yandan “Dodge Neon” ile Meksika pazarında beğeni toplarken, bir yandan da Avrupa pazarlarında hem sedan hem hatchback karoser seçenekleriyle başarılı satış adetlerine imza atmaya devam ediyor.


Fiat Türkiye Direktörü Altan Aytaç, yeni Egea/Tipo’ya gösterilen Avrupalı ilgisinden memnun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz