Bursalı Tipo ile Ford ve Opel’e kafa tutacak

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, Bursa’da üretilen Made in Turkey Egea/Tipo ailesinin en yeni üyesi olan hatchback ve estate versiyonlarını yakın zamanda 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tüm otomobil severlere tanıttı. Tıpkı sedan versiyonu gibi oldukça ilgi çeken Egea/Tipo hatchback, Fiat’ın önümüzdeki dönemdeki en önemli silahlarından biri olacak.

C segmentindeki Ford Focus ve Opel Astra gibi güçlü modeller ile rekabet edecek güçte bir modeli bulunmamasından dolayı kompakt segmentin dışında kalan Fiat, rakipleri ile açığı Egea/Tipo hatchback ile kapayacak.

Uygun fiyatının yanında sunduğu sınıfına uygun geniş iç hacmiyle segmentinde rekabetçi bir rol oynayacak olan Egea/Tipo HB, Fiat’ın yeni dönem canlandırma stratejisindeki en önemli oyuncusu olacak.

Fiat Egea HB ne zaman satışa sunulacak?

440 litrelik bagaj hacmine sahip Egea HB’nin bu haliyle Volkswagen Golf’den 100 litre daha geniş bagaj hacmi sunduğunun altını çizelim.

Fiat Egea HB’nin rakiplerinden Ford Focus 60 bin 695 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulurken; Volkswagen Golf’ün ve yeni Opel Astra’nın başlangıç fiyatları sırasıyla 63 bin 700 TL ve 84 bin 150 TL.

Bursalı Tipo Foto Galeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz