Bursalı Megane Sedan sahnede. Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.

Yeni Megane Sedan, tüm dünyada sadece Oyak Renault’da üretiliyor ve Bursa’dan dünyaya ihraç ediliyor. Renault Megane Sedan’ın Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretimi için 200 milyon Euro yatırım yapıldı. Bu yatırımlar, gerek fabrikada, gerekse tedarikçilerde yapılan yeni kalıp, ekipman ve makine yatırımları, Ar-Ge ve mühendislik yatırımlarını kapsıyor. Yeni Megane Sedan üretimi, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda 700 kişilik ek istihdam yaratıyor. Oyak Renault mühendisleri, projenin ilk etaplarından itibaren Yeni Megane Sedan’ın tasarımının geliştirilmesinde çalıştı. Projenin Oyak Renault’ya verilmesiyle birlikte yaklaşık 70 Ar-Ge çalışanı projede görev aldı.

[yuzo_related]
Bursalı Renault Megane Sedan
Bursalı Renault Megane Sedan

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkan dördüncü Renault Megane Sedan geçtiğimiz günlerde Oyak Renault’nun Bursa’daki fabrikasında basın mensuplarına tanıtılmıştı. Sport Tourer ve Hatchback versiyonu İspanya’da üretilerek, ülkemizde satılmaya başlanan yeni Megane, orta sınıf yeni modeli Talisman’dan aldığı yeni teknolojik donanımları, yine Talisman’ı andıran dış hatlarıyla dikkat çekiyor.

Bursalı Megane Sedan sahnede

Dinamik bir tasarıma sahip Renault Megane Sedan’ın C formundaki ön farları ve arkasında logoya doğru uzanan arka farları ilk bakışta göze çarpan detaylar arasında yer alıyor. Megane Sedan modelinde 7 inçlik TFT renkli dijital ekran ve 8.7 inçlik multimedya ekranı kullanılıyor. Otomobilde ayrıca R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi gibi sürüşe yardımcı birçok teknoloji de bulunuyor.

20’dan fazla ülkeye, ülkemizden ihraç edilecek olan otomobilin motor seçenekleri satışa sunulduğu ülkeye göre farklılıklar gösteriyor. Merakla beklenen, yeni Renault Megane Sedan ekim ayından itibaren Türkiye yollarına çıkıyor.

Renault Megane Sedan’ın motor seçenekleri ise şu şekilde sıralanıyor:

Benzinli motorlar; 5 ileri manuel ya da CVT şanzıman ile kombine SCe 115 ve 7 ileri EDC ya da 6 ileri manuel şanzıman ile kombine TCe 130.

Dizel motorlar; 6 ileri manuel şanzıman ile kombine dCi 90, 6 ileri manuel ya da EDC6 şanzıman ile kombine dCi 110 ve 6 ileri manuel şanzıman ile kombine dCi 130.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here