Bursa’dan Mexico City’e

Bursa‘da tarihinin en büyük yatırım atağını Egea/TİPO projesiyle başlatan Tofaş, Meksika’ya Dodge Neon gönderimine start verdi.

Türkiye otomotiv sanayi ve TOFAŞ, dünyanın yükselen otomotiv üretim merkezlerinden biri olduğunu bir kez daha gösteriyor. Daha önce Macau’dan Avustralya’ya ABD’den İsveç’e kadar dünyanın dört bir yanına ihraç edilen Made in Turkey araçlar arasına bu kez Meksika‘ya ihraç edilen Dodge Neon da katıldı.

Bursa‘daki TOFAŞ tesislerinde FİAT EGEA/TİPO Projesi kapsamında üretilen Dodge Neon’lar Zapata ve Panço Villa’nın ülkesine ihraç edilmeye başladı.

Tofaş mühendislerinin başrolde olduğu Egea Projesi’nin Sedan modeli şimdi de Amerika kıtasına adım atarak, Meksika’da Dodge markasıyla yollara çıkıyor.

Temmuz ayı itibariyle Dodge Neon adıyla Meksika pazarında rekabete katılan model, kısa sürede beklentilerin üzerinde talep görerek dikkatleri üzerine çekti.

Dodge Neon, Meksika otomobil rekabetine 20 Temmuz 2016 günü itibariyle katıldı.

Meksika pazarında 1.4 litre ve 1.6 litrelik 2 farklı benzinli motor ile showrooma çıkan yeni Dodge Neon manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerini de tüketicilere teklif edebiliyor.

 

Meksika otomotiv pazarı

Aracın Meksika’daki lansmanı ve Meksika pazarı hakkında konuşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu;

“Dodge markasıyla Meksika pazarına giriyoruz. Meksika rekabetin çok yaşandığı ve yılda 1,5 milyon adet aracın satıldığı büyük bir pazar. Ayrıca yılda 3,5 milyon adetlik üretim kapasitesiyle otomotiv endüstrisi açısından da büyük bir yapıya sahip. Model geçen ay tanıtıldı ve kısa sürede aldığı geri bildirimler oldukça başarılı. Bu motivasyonla yakında farklı pazarları portföyümüze katacağımıza inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz