Bursa’daki test pisti yalan oldu

 

Türk Standartları Enstitüsü, Bursa Yeniköy bölgesinde 2 milyon 500 bin metrakere alan üzerinde otomotiv ana ve yan sanayi ihtiyaçları için yapılacak Test Pisti'nieimar sorunları çözüme kavuşturulamadığı için yeşil ışık yakmadı.

Test merkezi imara takıldı 

 

Bursa’da planlanan otomotiv test merkezinin yeriyle ilgili sorun çıktı. Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yapılması planlanan otomotiv test merkezinin yapılmayacağını açıkladı. TSE bu kararın gerekçesinin, mevcut arazinin imarı ile ilgili sorunlar olduğunu bildirdi. Test merkezinin otomotiv ana ve yan sanayinin tüm test ve belgelendirme ihtiyaçlarını karşılaması hedeflendiyordu. 

 

TSE: KARARLIYIZ

 

TSE’den yapılan açıklamada,şu ifadelere yer verildi: “Türk Standardları Enstitüsü’nün ülkemizde otomotiv ana ve yan sanayinin tüm test ve belgelendirme ihtiyaçlarını karşılayacak ve yerli marka geliştirilmesine altyapı sağlayacak şekilde Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yapılmasını planladığı Otomotiv Test Merkezi, mevcut arazinin imarı ile ilgili sorunlar yaşanması nedeniyle söz konusu yerde yapılamayacaktır. TSE, ülkemiz otomotiv sanayi için büyük önem taşıyan bu projenin hayata geçirilmesi yönündeki kararlılığını sürdürmektedir. Bu çerçevede enstitü değişik arazi alternatifleri üzerinde çalışmaktadır. Otomotiv Test Merkezi kurulmasına uygun bir arazi bulunmasını ve bu arazinin tahsisinin yapılmasını müteakip TSE bu önemli projeyi hayata geçirecektir.”

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here