Bursa’da Renault Clio 4 üretimi bitti! Bantlar Clio 5’e kaldı

bursa'da renault clio 4

Renault, Oyak Renault fabrikasında Kasım 2011’den beri Clio modelini üretiyor. Son yapılan duyuruyla birlikte, Bursa’da Renault Clio 4 üretimi bitti. Clio 4 yerini yeni Clio ve yeni Clio Hibrit modellerine bıraktı. Oyak Renault, 11 Mayıs’ta sonlandırdığı Clio 4 modelinden geçen 10 yıl içinde toplam 2 011 881 adet üretti.

Bursa’da Renault Clio 4 koltuğu devretti

Clio 4, Fransa’nın en çok satan ilk, Avrupa’nın ise en çok satan ikinci aracı unvanını taşıyor. Türkiye’de üretilen Clio 4 modeli başta Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya olmak üzere 52’den fazla ülkede ihraç edildi.

bursa'da renault clio 4 modeline veda
Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen

Clio 4’ün üretimine son verilmesi ile ilgili yapılan törende konuşan Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen şunları söyledi:

Renault Clio 5

“Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun dördüncü neslinin üretimini sonlandırıyoruz. Yerini tamamen yeni nesline bırakan Clio 4, yıllar boyunca hem Renault Grubu’nun hem de Oyak Renault’nun yüz akı oldu. Ülkemizde de en çok satılan modeller içinde hep en üst sıralarda yer aldı. Kasım 2011’de fabrikamızda üretime başladığımız ve 10 yıla yakın aralıksız sürdürerek iki milyondan fazla adete ulaştığımız Clio 4 üretimini sonlandırırken, Renault Grubu’nun elektrikli araçlara geçiş stratejisi doğrultusunda, yüksek teknoloji barındıran Clio 5 ve Clio 5 Hibrit’in üretimine başarıyla devam ediyoruz.“

Elektrikli Megane ilk kez gösterildi

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda şu anda yeni Clio, yeni Clio Hibrit, yeni Megane Sedan modelleri yanında bu modellerde de kullanılan motor ve mekanik aksamlar üretilip ihraç ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz