Yenilenmesine çok az kaldı. Tanıdınız mı?

Japon Toyota’nın dünyanın en çok satılan binek otomobili unvanını taşıyan Corolla’nın yenilenmesi için ilk adımlar atılalı bir kaç yıl oldu. Toyota Corolla’nın 11. yenilemesi 2013 yılında yapılmış, 12. nesil Corolla için yenileme süreci başlamıştı. Yeni Toyota Corolla 2019 test çekimlerinde fotoğraflanmıştı.

Yeni Corolla testte

Ağır kamuflaj altındaki otomobildeki somut değişimler pek anlaşılmıyor, modelin gövdesine bakıldığında sedan ölçülerinde bir küçülme olduğu göze çarpıyor.

Yeni Toyota Corolla’nın yandan görünümü

Türkiye’de de üretilen modelin tanıtımının gelecek yıl yapılması, 2019 yılında da yollara çıkması öngörülüyor. Yeni Corolla’da, BMW ile işbirliğiyle üretilecek olan Supra Z5’de de yer alacak bazı motorların kullanılması bekleniyor. Ancak, şimdiden motor seçenekleri hakkında konuşmak için çok erken.

Yeni Toyota Corolla’nın arka tasarımı

Yoğun kamuflajından önemli tasarım değişikliklerinin yapılacağını tahmin ettiğimiz yeni Corolla, daha önce Camry, Prius ve Adapazarlı C-HR’de de gördüğümüz, Toyota’nın TNGA modüler platformu üzerinde yükseliyor. Platform sayesinde düşük ağırlık merkezine sahip olan Corolla’nın gövde rijitliği de artacak.

Yeni Corolla kamuflajdan çıktı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz