Bu Hyundai, sürücüsünü gözünden tanıyor

 

HCD-14 Genesis bürücüsünü gözünden tanıyor

Koreli dünya devi, alt ve orta segmentte dünya pazarlarında elde ettiği başarıyı lüks segmente taşımak istiyor. Bu nedenle Amerika’da yeni bir konsept araç olarak HDC-14 Genesis adını verdiği markanın yeni nesil çevreci elektrikli otomobiller kuşağının bir modelini daha sergiledi.

Hyundai Motor Company Uluslararası Operasyonlar Bölüm Başkanı ve COO’su Tak Uk Im, “ Hyundai Genesis ve Equus modelleri artık global lüks pazarın ciddi yarışmacıları olarak kabul ediliyor. “HCD-14 Genesis” adlı yeni konsept aracımız ise bugün Hyundai’nin premium marka imajını yükseltmek için hazırladığımız en önemli yeniliklerden birisi” dedi. 

 “HCD-14 GENESIS” KONSEPT

Sürücünün göz hareketlerini sürekli olarak tarayarak nereye odaklandığını saptayan “eye-tracking” sistemiyle donatılan konsept otomobil ayrıca el hareketlerini tanıyan 3D başka bir sisteme de sahip. Dikkat dağıtıcı hareketlerin önüne geçmek için geliştirilen bu sistemler yolculuk esnasında sürücünün ulaşmak istediği navigasyon, multimedya birimleri, ses kontrolleri, HV/AC ve akıllı bağlantılara sahip bir çok sistemin işlevlerini otomatik olarak aktif edebiliyor. 

“HCD-14 Genesis” etkileyici bir motor gücüne sahip. Düşük emisyon değerleriyle birlikte ultra verimlilik için geliştirilen konsept otomobilde doğrudan enjeksiyonlu, Çift Sürekli Değişken Valf Zamanlamalı (D-CVVT), ödüllü 5.0 litrelik Hyundai Tau V8 motor bulunuyor. 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen bu iri motor, direksiyondaki kulakçıklarla da manuel kullanım imkanı sunuyor. Sürücüyü tanıyan ve kullanım özelliklerine göre ayarlar yapan konsept otomobilde optik bir tanıma sistemi sunulurken aynı zamanda yüksek beygirler elde edilmesini sağlayan seramik kaplı bir egzoz sistemine de yer verilmiş. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz