Porsche ailesi Şahenk ve Doğuş Oto yönetimiyle buluştu

Doğuş Otomotiv Başkanı ve CEO’su AliB Linkedln sayfasında Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraf son dönemde Türkiye’de üretim konusunda adı sıkça geçen Volkswagen AG ve Türkiye temsilcisi Doğuş ailesi açısından önemli mesajlar içeriyor. Porsche ailesi Şahenk ve Doğuş Oto yönetimiyle buluştu. Fotoğrafta Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk ve önemli yöneticileri ile VW AG büyük hissedarı Porsche ailesinin 3 üyesi var.

Kısa bir süre önce beklenmedik bir şekilde vefat eden Ferdinand Piech, tartışmasız Porsche ailesinin en ünlü üyesi idi. Anne tarafından kurucunun torunu ve aynı adı taşıyordu. Şimdi ailenin diğer üyelerini de fuarlarda görmeye başlıyoruz.

Doğuş Holding ise eğer bir üretim söz konusu olacaksa diğer büyük holdinglerin durumuna düşmek istemiyor. Şahenk’in planında Japonlarla geçmişte ortak olan Anadolu Grubu ve Sabancı Holding gibi bunca yıl başarı ile yürüttüğü markalar temsilciliğini kaybetmek değil, aksine büyüterek devam ettirmek ana madde olarak yer alıyor.

Porsche ailesi ile Frankfurt Otomobil Fuarı’nda buluşuldu

Bu fotoğraf her iki taraf için kayda değer bir kare; Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ferit F. Şahenk, Doğuş Grubu Başkan Vekili Hüsnü Akhan ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Gür Çağdaş ile Volkswagen Grubu’nun çeşitli markalarında üst düzey yöneticilik yapan Porsche Ailesi’nin üyeleriyle furda bir sohbet gerçekleştirmiş. Fotoğrafta yer alan Wolfgang Porsche Porsche AG Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

Kendisi, Porsche ve Volkswagen’in kurucusu Ferdinand Porsche’nin torunu. Yeğeni Dr. Oliver Porsche ise, efsane Porsche 911’i tasarlayan Ferdinand Alexander Porsche’nin oğlu ve aynı zamanda Volkswagen, Audi ve Porsche’nin yönetim kurullarında üyeliği bulunuyor. Kızı Stephanie Porsche Schröder ise, Scania’nın yönetim kurulunda görev yapıyor.

Otomotivde Porsche ailesi en önemli ailelerden biri olarak kabul ediliyor. Peugeot ailesi gibi. Tabii bir de Elon Musk var. Henüz kurucu başkan olarak yoluna devam ediyor. Bakalım çocukları Tesla’nın devamını Porsche veya Peugeot varisleri gibi görebilecekler mi?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz