Bu da Renault’un imzası

 

Renault

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault, Laurens van den Acker’in başlattığı tasarım stratejisi çerçevesinde altıncı konsept otomobili olan “Initiale Paris”’in ve yeni marka kimliği ile Megane ailesinin ilk gösterimini gerçekleştiriyor. Bu yeni konsept otomobil, Espace versiyonunun yerini alıyor. Markanın yeni tasarım anlayışını yansıtan ve seri üretim otomobillere ilham veren altı konsept otomobil, ilk kez hep bir arada Renault standında sergileniyor.

 

 

Megane ailesi yeni marka kimliğine kavuşuyor. Mégane Hatchback, Coupé ve Sport Tourer’da artık yeni bir tampon, yeni havalandırma ızgaraları ve siyah zemin üzerinde dikey olarak yükselen daha büyük Renault logosu yer alıyor. Yeni tasarım kimliğine kavuşan aileninin sportif üyeleri Megane R.S. ve GT de Renault standındaki ilk gösterimler arasında yerini alıyor. Yeni Mégane serisi 2014’ün ilk çeyreğinde Avrupa’da, yılın devamında da dünyanın geri kalan yerlerinde pazara sunulacak.

Tasarım, “Renault 2016 – Drive the Change” stratejik planında önemli bir rol oynuyor. Renault tasarımı üç kilit kelime etrafında şekilleniyor: yalın, duygulu ve sıcak. Asıl hedef, modeller arasındaki tutarlılığı muhafaza ederken çekicilik de sunabilmek.

Z.E. serisi ile elektrik motorlu araçlar konusunda lider olan ve motor sporlarında eşsiz bir deneyime sahip olan Renault, Eylül 2014’te start alacak yeni FIA Formula E Şampiyonasına giriyor. Böylece marka, elektrikli motor sporları çağına adım atıyor.

Formule E

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz