Teknoloji devi kendi kendine giden otomobil testlerine başlıyor

S8 ve S8+ modellerini piyasaya sürmeden önce Note 7 fiyaskosuyla sevenlerini şaşkınlığa uğratan elektronik devi Samsung, otonom otomobil hesapları yapıyor.

Note 7 modelini kendi kendine patladığı ve sorun bir türlü çözülemediği için kısa sürede geri toplatan Samsung, anavatanında gerekli izinleri aldı. Samsung, Güney Kore’de, kendi sensörleriyle donattığı otonom araçları yollarda test etmeye başlıyor.

Bakalım, Note 7’de başarısızlığa uğrayan Samsung, otonom araçlar dünyasında neler yapabilir?

Güney Kore Arazi Bakanlığı yaptığı açıklamada, Samsung sensörlerinin ve yapay zekasının Güney Koreli bir otomobil markasının modeline entegre edileceği duyurdu.

Şimdilik hangi marka olduğu açıklanmasa da Güney Kore gazete ve internet sitelerinde klavyeler Hyundai yazıyor.

Samsung cephesinden de konu ile ilgili bir açıklama var. Teknoloji devi bu tür çalışmalar yaptıklarını ancak otomobil üretme aşamasına geçmeyeceklerini ilan etti. Yani Samsung, otonom sürüş alanında geliştirdiği teknolojileri otomobil üreticilerine satmayı planlıyor.

Teknoloji şirketlerinin otomotiv dünyasına olan ilgisi her geçen gün gözle görülür bir şekilde artıyor. Uzun yıllardır otonom araç testlerini yapan Google’ın yanında akıllı telefonlar dünyasında Samsung’un en yakın rakibi olan Apple’ın da bu alanda çalışmalar yaptığını biliyoruz.

Opel’in yeni büyük SUV’u nasıl bir araç?

Ford Transit’e otomatik vites

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz