Bu BMW, akıllı telefon camı kullanıyor

 

 

Borusan Oto Dolmabahçe'de i8'in yeri hazır !

 

BMW'nin dünyadaki yeni nesil otomobillerin amiral gemisi olarak tanımladığı yeni i8 modeli geniş kitlelerin gözlerinin önüne ilk kez çıkıyor. BMW, yeni modelle ilgili ilk detayları aktarmaya başladı.

 

İşte 2014 yılında Türkiye'de de satışa çıkacak olan ve 20 adetlik satış hedefi olan yeni i8'in ilk detayları:

 

1.5 litre silindir hacimli 231 HP’lik BMW TwinPower Turbo kodlu benzinli motoru ve 131 HP’lik elektrikli motora sahip olarak yollara çıkacak olan seri üretim BMW i8, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4.5 saniyenin altında gerçekleştirecek. Ön tekerlekleri besleyen elektrikli motor ve arka tekerlekleri besleyen benzinli turbo motorları sayesinde toplam 362 HP güce ve 570 Nm’lik torkla yollarda yerini alacak BMW i8, elektronik olarak sınırlandırıldığı için maksimum 250 km/s’lik son hıza erişebilecek. Hem dış hem iç tasarımında çarpıcı tasarım özellikleriyle de dikkat çekecek olan BMW i8, kabin içinde 2+2 kişilik oturma düzenine sahip olacak.

 

 

AKILLI TELEFON CAMI SAYESİNDE DAHA HAFİF 

BMW’nin yeni nesil otomobil teknolojilerinin amiral gemisi olarak tanımlanabilecek BMW i8, akıllı telefonlarda kullanılan kimyasal olarak sertleştirilmiş camın ilk olarak kullanıldığı seri üretim otomobil unvanına da şimdiden sahip oldu. Konvansiyonel camlara göre % 50’ye varan ağırlık tasarrufu sağlayan 0.7 mm kalınlığındaki bu camlar, BMW i8’in akustik konforunu da artıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz