Brisa, 2. fabrika için icra kuruluna yetki verdi

 

Türkiye lastikte büyüyeceğinin iaretlerini veriyor. Dün 516 milyon dolarlık yeni yatırım için temel atan Sumitomo'ya ilk cevap Brisa'dan geldi. Sabancı Grubu ile Japon Bridgestone ortaklığındaki Brisa, İzmit'teki fabrikasının kapasitesinin önümüzdeki döneme yetmeyeceğini kabul ederek, ikinci bir fabrika kurma için icra kurulunu yetkilendirdi.

 

 

Türkiye'nin en büyük lastik üretici ve ihracatçısı Brisa, ikinci fabrika için düğmeye bastığını resmen açıkladı. İcra Kurulu'na Türkiye sınırları içinde ikinci fabrka kurma için yetki verdiğini BİST'e bildiren şirket, konuyla ilgili KAP'A şu açıklamayı gnöderdi:

"Brisa Yönetim Kurulu; 18/09/2013 tarih ve 2013/15 sayılı kararına istinaden, Türkiye ekonomisi ve lastik pazarı gelişim potansiyeline paralel olarak, ileride doğacak artan lastik talebini karşılamak amacıyla, Türkiye sınırları içinde yer alacak ikinci bir fabrika yatırımı için fırsatları değerlendirme kararı almış ve bu konuda Şirket İcra Kurulu'nu yetkili kılmıştır. "

 

Bridgestone, Lassa, Bandag, Firestone, OtoPratik, Lastiğim ve lastik.com.tr markalarıyla Türkiye lastik endüstrisine hizmet ve ürünler veren Brisa, 20. yılını kutladığı 2008 yılından bu yana, yıllık net karını 3 katına, yıllık satış gelirini 2 kat, üretimini yüzde 6 ve istihdamını yüzde 20 seviyesinde arttırdı. Şirket, 25. yılına girerken kuruluşundan bu yana yaklaşık 800 milyon dolar yatırıma imza attı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz