Bridgestone yeni kış lastiği için 20 bin sürücüye sordular

1 Aralık ile birlikte ticari araçlar çin orunlu olan kış lastiği dönemi başlıyor. YAstik firmaları da yeni modellerini yeni zorunlu dönem öncesi tanıtmaya başladı. Bu tanıtımlardan birini de Bridgestone yeni kış lastiği Blizzak LM005 ile yaptı.  Yeni kış lastiği 20 bin değişik otomobil sürücüsünün önceliklerini sorgulayan bir anket çalışmasına göre geliştirildi.

Blizzak LM005, kullanıcıların beklentilerini ve ihtiyaçlarının öne çıkmasına paralel olarak lastiğin kış mevsimine özel olarak üretiliyor. Yağmurlu, karlı ya da buzlu havalarda güvenlik, araç hakimiyeti, denge, yüksek performans ve emniyet vaat ediyor. Yeni geliştirilen kış lastiği Blizzak LM005 Brisa’nın İzmit fabrikasında üretiliyor.

Islak zemin performansında A notuna sahip.

Bridgestone yeni kış lastiği Blizzak LM005 için yeni hamur bileşimi ile uyumlu bir lastik sırtı tasarımı geliştirildi. Tasarımdaki yanal kılcal kanallar, lastiğin kar ve buzu daha iyi kavramasını sağlayarak; bu tür yüzeylerde denge ve frenleme kapasitesini artırabiliyor. Sırt deseni üzerindeki derin kanallar, suyu daha etkili bir şekilde tahliye etmekle beraber; karlı yollardaki sürüş esnasında karı hapsederek, daha iyi bir kavrama oluşturuyor.

“Nano Pro-tech” isimli yüksek oranda silika içeren hamur karışımı ise ıslak yollarda ve kar üzerinde yüksek performans vaat ediyor. Blizzak LM005 de bu bileşen sayesinde düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruyarak, kış mevsimine ait tüm şartlarda daha iyi bir çekiş gücü ve sabit performans özellikleri sergiliyor.

138 farklı Bridgestone kış lastiği Blizzak LM005

Bu özellikleri ile Blizzak LM005 TUV testleri sonucunda sınıfının en iyi ıslak zemin performansına sahip. Etiket değerinde tüm ebatlarda ıslak zemin performansı A notunu elde edebilen ilk kış lastiği. Ayrıca lastiğin patlasa da yol almasını sağlayan Driveguard teknolojisine sahip olması da LM005 için dikkat çekiyor. Bridgestone kış lastikleri şu anda 138 farklı ebatta satışa sunuluyor.

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel.
  • Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel; kış lastiği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sürücüler için kış mevsiminde farklı iklim koşullarında, lastiklerine güvenebilmek büyük önem taşıyor. Çünkü lastikler, araçların yol ile temas halinde olduğu tek ekipman. Bridgestone’un kapsamlı tüketici araştırmaları ve güçlü Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği yeni Blizzak LM005 de sürücülerin bu ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Kış şartlarında emniyetli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunan yeni lastiğimiz, dayanıklılığının yanı sıra sürücülerin en çok zorlandıkları virajlı yollarda güçlü bir kontrol ve manevra kabiliyeti sağlıyor. Islak zeminde sürüş ve aniden önlerine bir şey çıkması durumunda fren performansıyla birlikte uzun ömürlü olması yönleriyle de sürücülerin beğenisini topluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz