Brand Contest’ten Kia Motors’a 3 Tasarım Ödülü

0

 

Güney Koreli otomobil markası Kia, Alman tasarım yarışmasında üç ödül kazandı

İlk olarak 2011 yılında Almanya'da düzenlenen Alman kökenli tasarım yarışması Automotive Brand Contest ödüllerinde dikkati Kia çekti. Kia'nın tasarımdan sorumlu Başkanı Peter Schreyer, diğer tasarımcılar arasından sıyrılıp ödüle layık görülürken; iç tasarım dalında mansiyon 2012 Haziran'da üretimine başlanan cee'd modeline gitti.

Kia'ya bir diğer ödül en iyi konsept tasarımı dalında geldi. Aldığı yüksek jüri oyuyla en iyi konsept tasarımı ödülünün sahibi Kia GT oldu.

Automotive Brand Contest'in ödül töreni 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda 27 Eylül günü otomobil tasarımcıları gecesinde yapılacak.

2011 yılında ilki gerçekleştirilen Automotive Brand Contest, uluslararası arenada kabul gören bir yarışma olarak şimdiden kendini kabul ettirdi.  Araç tasarımı, parça ve aksesuarları, teknoloji, dijital, etkinlik faaliyetleri gibi toplam 16 farklı kategoride ödülün verildiği yarışma, tüm otomobil üreticilerine, tasarım firmalarına ve otomotiv endüstrisinde marka iletişimi yapan şirketlere açık.

 

Automotive Brand  Contest’i düzenleyen Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung), Alman Federal Parlementosu’nun yönlendirmesiyle 1953 yılında kuruldu. Günümüzde ise  Alman Tasarım Konseyi, tasarım alanında Dünyanın en önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here