Boşluğu Nissan Micra kapatacak

Boşluğu Nissan Micra kapatacak. İngiltere’nin Sunderland fabrikasında üretilen Nissan Note, yavaş yavaş üretiminin sonuna geliyor. Avrupa’nın en çok satan crossover modeli Qashqai’nin üretimini artıracak olan Nissan, Note’un üretimini İngiltere’de sonlandırmaya hazırlanıyor. Kulislerde konuşulanlara göre, ikizi Renault Modus’un ardından Note da üretim hayatının sonuna yaklaşıyor. Avrupa’dan çekilecek olan Note’un boşluğunu ise yakın zamanda yenilenen beşinci nesil Micra dolduracak.

Yenilenmesiyle birlikte daha da genişleyerek bir üst segmentin alıcılarına da hitap etmeye başlayan yeni nesil Nissan Micra’da şerit takip sistemi gibi üst düzey güvenlik donanım sistemleri yer alıyor. Micra’nın motor ailesinde ise 1.5 litrelik dizel ve 0.9 litrelik üç silindirli turbo şarjlı benzinli motorlar yer alıyor.

Boşluğu Nissan Micra kapatacak

Yeni nesil Nissan Micra, Renault’nun Fransa’daki Flins fabrikasında üretilecek. Yeni Micra, Japon otomobil üreticisinin ortağı Renault’nun Fransa’daki fabrikalarından birinde ürettirdiği ilk modeli olacak. Önceki nesil Nissan Micra, Hindistan’da üretiliyor ve Avrupa’ya ihraç ediliyordu.

İngiltere’de yapılan referandumdan Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının çıkmasıyla yeni önlemler almaya çalışan otomobil üreticilerinden biri olan Nissan’ın, bu doğrultuda Juke üretimini İngiltere’nin Sunderland fabrikasında durdurma planları yaptığı da biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz