Bosch Türkiye’de üst düzey değişiklik

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak görev yapan Steven Young’ın temmuz ayı itibariyle görevinden ayrılacağı açıklandı. Young’ın ardından Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth olacak. Korioth, hali hazırda Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak görev yapıyor.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth

Steven Young, 2011’de Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle birlikte Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atandı ve bu görevleri başarıyla sürdürdü. Young, 31 Temmuz 2021 itibariyle koltuğunu Daniel Korioth’a devredecek.

Fiat’tan yeni küçük SUV

Steven Young’ın liderliğinde Türkiye, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi haline gelerek, aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan’ın da olduğu 16 ülke İstanbul’daki Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilmeye başlandı.

Sadece son 10 yıl içinde; Bosch Grubu’nun Türkiye’ye yaptığı yatırımların toplamı 2 milyar euro’ya, Bosch Türkiye’nin toplam istihdamı 10 binden 18 bine, yıllık cirosu ise 2 milyar euro’dan 3,6 milyar euro’ya yükseldi. Yine aynı dönemde Bosch Türkiye’nin yıllık ihracatı 1 milyar euro’dan 2020’de 2,18 milyar euro’ya yükselerek, Türkiye Cumhuriyeti toplam ihracatının yüzde 1,5’ine ulaştı.

G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığı’nı yürüten Steven Young, Kasım 2015’ten itibaren ise DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı olarak görev yapıyor.

2021 Skoda Fabia özellikleri

Daniel Korioth kimdir?

Daniel Korioth, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlık görevini Steven Young’dan 1 Ağustos 2021 tarihinde devralacak. Bosch Grubu’nun Macaristan ve Adriyatik Bölgesi temsilciğinin yanı sıra Korioth, Bosch Macaristan Genel Müdürü olarak şirketin ülkedeki operasyonlarından da sorumlu.

Bosch Grubu’na 1989 yılında katılan Daniel Korioth; Macaristan ve Adriyatik Bölgesi Temsilciğine ve Robert Bosch Kft Genel Müdürlüğü görevine Kasım 2016’da başlamadan önce İspanya, Arjantin, Almanya ve Brezilya’da üst düzey görevlerde bulundu.

Korioth, grubun bölgedeki; Robert Bosch Energy and Body Systems Kft, Robert Bosch Power Tools, Robert Bosch Automotive Steering Kft. ve Robert Bosch Elektronika Kft. şirketlerinin denetleme kurulu başkanlığını yürütüyor. Ayrıca Budapeşte Corvinius Üniversitesi ve Alman-Macar Ticaret Odası danışma kurulu üyesi.

1964 yılında Peru’nun başkenti Lima’da dünyaya gelen Daniel Korioth, Lima Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz