Borusan, Aston Martin’i bıraktı

 

Bu hafta otomotivde adeta peşpeşe bombalar patladı.

Zaman Gazetesi Otomoiv Editörü usta kalem Memduh Taşlıcalı'nın ayrılıp, PETKİM'e geçmesinden Anadolu Isuzu'nun Kartal'daki tesislerini Ali Sabancı-Emine Kamışlı'nın EAG Turizm ve İnşaat şirketinin satın almasına, Karsan'ın Renault Truck üretimini bitirmesine kadar ilk kez otoajanda.com'da okuduğunuz çok önemli gelişmeler yaşandı.

Ama hafta bitmedi.

Haftanın son bombası Borusan Otomotiv'den geldi

Borusan Otomotiv BMW, Land Rover-Range Rover, Mini ve Aston Martin markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürütürken, bunlardan birini bıraktığı açıkladı.

Borusan Otomotivden yapılan açıklama aynen şöyle:

"2010 yılı Ekim ayından bu yana Aston Martin markası için Türkiye'de satış ve satış sonrası hizmetleri vermekte olan Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticariet AŞ, geleceğe dönük şirket stratejileri doğrultusunda ve üretici firma ile mutabakata vararak, markanın temsilciliğine son verme kararı olmaştır.

25.07.2013 tarihi itibarile Aston Martin markası için satış hizmetleri sunmamakta olan firmamız, yasal sorumluluk çerçevesi ve süresi boyunca, Türkiye'ye Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticarite AŞ tarafından ithal edimiş olan Aston Martin otomobilleri için, Türkiye'de yeni bir yetkili servis alınana kadar, aşağıda belirtilen adreste satış sonrası hizmetler vermeye devam edecektir."

 

Aston Martin Servisi'nin verileceği yeni ve tek adres ise

Borusan Oto İstinye şubesi oldu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz