Bomba transfer! Ali Pandır, Erdemir’e Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Son dönemin en flaş transferlerinden biri otomotivden çıktı. 

 

Uzun yıllar General Motors'un Uzak Doğu'da üst yöneticiliğini yaptıktan sonra Türkiye'ye TOFAŞ'a CEO olarak gelen ama daha sonra bu görevinden ayrılarak Fiat Türkiye Direktörü olarak yoluna devam eden Ali Pandır, transfer oldu. Hem de yıllarca rekabet yaşadığı en önemli rakibinin en büyük şirketlerinden birinin yönetim kurulu başkanlığına. 

 

Reuters'ın haberine göre Erdemir ve iştiraki İsdemir'de yönetim kurulu başkanlığına 15 Kasım 2013'ten itibaren geçerli olmak üzere Ali Pandır atandı. Erdemir'in açıklaması Cuma akşamı KAP'ta yer aldı.

 

Ali Pandır, Erdemir'de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Bilindiği gibi Erdemir ve iştiraki İsdemir, Türkiye'de Renault'un da ana hissedarı olan OYAK Holding'in en büyük şirketlerinden biri.

 

Bu arada gün içinde KAP'a yapılan yeni bir açıklamayla Ali Pandır'ın ünvanlarına açıklık getirildiği belirtildi.

Buna göre Ereğli Demir Çelik Fabrikaları TAŞ'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza OYTAŞ İç ve Dış Ticaret AŞ tüzel kişiliğinin münhal bulunan temsilciliğiyle, iştiraklerimizden İskenderun Demir Çelik AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza ile Erdemir Mühendislik, Yönetim ve Danışmanlık Hİzmetleri AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanı Ataer Holding AŞ tüzel kişiliklerinin münhal bulunan temsilciliklerine 15 Kasım 2013 tarihinden geçerli olmak üzere Ali Aydın PANDIR atanmıştır."

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz