BMW’ye Kayseri’de yeni showroom

BMW ve MINI’nin yeni adresi Kayseri’de İnciroğlu Otomotiv oldu.

Lüks markaların orta ve üst sınıf modellerinde bile 1.6 litrelik vergi avnatajlı motorlar sunmalarıyla büyüyen araç parkına uygun yenilinmeler ve yeni bayiler ağı genişliyor.

Geçen yıl da Türkiye’nin en çok satan lüks markası olan BMW için Kayseri önemli bir pazarv e bu kent için bayiliğine yeni yatırımla yeni bir görünüm kazandırdı.

15 milyon ABD doları yatırımla bir yılda realize olan 8.250 metrekare kapalı, 4.750 metrekare açık alan üzerine kurulan İnciroğlu Otomotiv, BMW AG’nin Türkiye’den sorumlu Bölge Müdürü Ulrich Bonn, Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ali Vahabzadeh ve Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız ve BMW, MINI Genel Müdürü Ayhan Ölçer’in katıldıkları özel bir etkinlik ile açıldı.

Yeni tesisin showroomlarında 10 adet BMW otomobil, 2 MINI sergilenebilirken BMW Premium Selection, MINI Next kullanılmış otomobiller showroomunda 40 adet otomobil sergileniyor.

30 yıldır Kayseri’de otomotiv sektörü içinde yer alan İn Grup bünesinde 300 kişi çalışıyor.

EŞREF BİRYILDIZ: DÜNYA REKOTMENİYİZ

Açılşıta konuşan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, 2014 yılında BMW’nin dünya ülkeleri arasındaki en yüksek pazar payına sahip ülkenin Türkiye olduğuna vurgu yaparak, tüm ülkeler arasındaki BMW satış adedi sıralamasında da Türkiye’nin 13’üncü olduğunu dile getirdi.

Biryıldız “Borusan Otomotiv, distribütör olarak, BMW’nin markasını bizzat kendisinin temsil ettiği onlarca ülkeden daha başarılı. Bayilerimiz sayesinde başarılı olduk. Bu teşkilatı yaygınlaştırmak amacıyla mevcut durumda hizmet verilen illerde yeni yatırımlar yapmaya ve yeni illerle hizmet noktası sayımızı arttırmak için çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.

Kayseri’ye gelmenin zamanı şimdi idi, şimdi geldik. Gelirken de, kendimiz kadar köklü, kendimiz kadar işinden başka bir şey düşünmeyen, bizim gibi yarışmacı, bizim gibi çalışmaktan yılmayan, bizim gibi vaktinin çoğunu işinde geçiren ancak yine Borusan Grubu gibi sosyal yönü de güçlü olan bir partnerde karar kıldık.

İnciroğlu rekor sürede hızlı bir yatırım gerçekleştirerek ne kadar isabetli bir karar verdiğimizin ilk kanıtını bize gösterdi.” diyerek sözlerini bitirdi.

Gecenin devamında BMW ve MINI showroomlarında Brenda & Raja Show, Purple Hand Trio, Leo Grafiti Show, ışık ve dans gösterileri davetlilere keyifli bir akşam yaşattı.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here