BMW’nin yaşgünü bombası

Alman lüks otomobil devi BMW, önümüzdeki yıllarda nasıl bir otomobille karşılaşacağımız sorusuna yeni konsept modeliyle ışık tuttu. Vision Next 100 ismini verdiği konseptini 100. yaş gününde ortaya çıkaran BMW, geleceğin otomobilde olduğuna inanarak; modellerinin sürüşünü ilerleyen yıllarda dljital zekaya, sezgisel etkileşimlere, akıllı co-pilota ve fütüristik malzemelere odaklanarak geliştirmeyi planlıyor.

Ease ve Boost ismi verilen iki ayrı sürüş modunun yer aldığı konseptte, Ease modu sürücü için tüm sürüş özelliklerini otomatik pilot olarak devralırken, Boost modunda tüm kontroller sürücüye bırakılıyor. Vision Next 100 konsepti, sürücünün ihtiyaçlarını kullandıkça daha iyi anlıyor ve sürücünün en yakın arkadaşı haline geliyor.

BMW Vision Next 100 Concept

Tasarımında yuvarlak hatların dikkat çektiği konseptte, BMW ile özdeşleşen öndeki böbrek ızgarası devam ediyor. Dikine yerleştirilmiş farların göze çarptığı otomobilin lastik ön yüzeylerinin tamamen örtülmüş olduğu görülüyor.

Vision Next 100’ün kabininde dört adet koltuk bulunuyor. Araçta, sürücüyü interaktif şekilde uyarabilen 800 adet küçük üçgen görev alıyor. Sürücü için gerekli bilgiler, kapı içlerinde ve ön kısımda bulunan küçük üçgenler tarafından ön cama yansıtılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz