BMW’nin Paris çıkartması

Alman devi BMW’nin 3 litrelik quad-turbo dizel motoru ilk kez kullandığı yeni amiral gemisi 7 Serisi, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

BMW’nin Paris çıkartmasında hangi modeller var?

Oldukça kuvvetli motoru 394 beygir güç ve 760 Nm tork üreten ultra lüks sedan otomobil 750d ve 750Ld xDrive modellerinden 750d, 0’dan 100 kilometre hıza 4.6 saniyede ulaşırken, daha uzun dingil mesafesine sahip versiyonu 750Ld bu 0-100 km arası hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlıyor.

Her iki modelin de fabrika verilerine göre yakıt tüketiminin ortalama 5.9 lt ile 5.7 lt arasında değiştiğinin altını çizelim. Alman lüksü BMW, her ikisi de xDrive teknolojisi ile gelecek olan 750d ve 750Ld modellerini Avrupa’da temmuz ayından itibaren satışa sundu.

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda BMW’nin bir diğer yeniliği ise siyahlara bürünen hibrit aracı i8. Protonic Dark Silver Edition olarak tanımlanan bu özel versiyon, modelin bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Protonic Red Edition’ın devamı olarak nitelendiriliyor.

Özel seri i8 için herhangi bir üretim adedi belirlemeyen BMW, yıl sonuna kadar aldığı siparişlerle kendine bir projeksiyon çizecek. BMW i8 Protonic Dark Silver Edition’ın üretimi, 1 Serisi’nin, 2 Serisi’nin, 3 Serisi’nin ve i8’in üretildiği Leipzig fabrikasında aralık ayında başlayacak.

bmw- 750d

BMW’nin Paris çıkartmasında hangi modeller var?

BMW’nin Paris çıkartması yalnızca otomobillerle sınırlı değil.

Bu yıl Paris’e eli dolu gelen Alman devi BMW yalnızca otomobillerini değil yeni C Evolution elektrikli scooterının da dünya lansmanını bu fuarda yapıyor. Batarya teknolojisini, ailenin elektrikli aracı i3’ten alan C Evolution’ın iki farklı versiyonu bulunuyor. Bu versiyonlardan ilki 15 beygirlik motora sahip.

Maksimum hızı 120 km/s olan scooterın menzili ise 100 kilometre. Bir diğer versiyonda ise 26 beygir güç üreten motor yer alıyor ve bu motor 129 km/s maksimum hıza çıkıyor. Bu versiyon ile tek şarjla 160 kilometre yol gitmek mümkün.

bmw-750d

Yeni motor seçeneklerinin yanında tasarımı da güncellenen C Evolution’da artık daha kısa ve kalın bir şarj kablosu kullanılıyor. Hali hazırda Avrupa’daki pazarlarda satışta olan scooter; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Güney Kore ve Rusya gibi pazarlara da ilerleyen günlerde girecek.

BMW C Evolution
BMW C Evolution

Tüm bu BMW modellerinin yanında yenilenmiş i3 modeli de fuardaki yerini alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz