BMW’nin elektriklilerine bir şeyler oluyor

Otomotiv dünyasında çevreci modellerin varlığı kendini günden güne hissettirmeye devam ediyor.

Bazı markalar elektrikli araçları için yeni markalar yaratırken, uzun zamandır elektrikli araç ailesi bulunan BMW de ataklarına devam ediyor.

BMW’nin elektriklilerine bir şeyler oluyor. Hibrit i8 modeliyle tasarım anlamında dikkat çekmeyi başaran Alman devi, aradan geçen zamanın ardından i8’i model ailesinin öncüsü yapmayı planlıyor.

Başta 7 Serisi olmak üzere diğer BMW modellerinin öncüsü olarak ilan edilen i8’in yanında ‘i’ ailesinin küçük ve çevreci üyesi i3’te de bazı yenilikler yapılıyor.

Önümüzdeki yıl i3 modelini makyajlayacak olan BMW, bu modeline yeni bir versiyon da ekleyecek. i3 böylelikle daha fazla performans isteyen otomobil severlerin de isteklerine yanıt verebilecek hale gelecek.

bmw-i3-2014-800-03

i3’ü daha hızlısı i3S

Tıpkı teknoloji devi Apple’ın iPhone modellerinde olduğu gibi, BMW de yeni i3’ün daha hızlı versiyonunda “S” harfini kullanacak.

i3S olarak anılacak olan yeni versiyonda i3 modelindeki elektrikli motor geliştirilecek ve böylelikle i3’ten çok daha sportif olacak. 0-100 hızlanmasını 7.2 saniyede tamamlayan i3S modelinin elektrikli motoru 170 beygir güç ve yaklaşık 184 Nm tork üretecek.

Makyajlı i3 modeli görünüm olarak az da olsa mevcut i3’ten farklılaşacak. Ön ve arka tasarımı elden geçirilecek olan i3 modelinde yeni bir kabin ve güncellenmiş bir bilgi-eğlence sistemi de i3 severleri karşılayacak.

Yeni BMW i3 modeli önümüzdeki eylül ayında düzenlenecek olan 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda podyuma çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz