BMW anahtarı kaldırıyor

BMW markalı otomobiller yüksek teknoloji hissini yalnızca otomobilin içinde vermiyor. Alman lüksünün 7 Serisi ve hibrit i8 gibi modellerinin anahtarları da adeta bir akıllı telefon gibi yeteneklere sahip. Örneğin bir i8 sahibi isenize, aracınızın anahtarıyla, aracın içine girmeden menziline bakabilir, kapıların kilitli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Mevcut durum böyleyken, BMW yeni bir açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. BMW Yönetim Kurulu üyesi Ian Robinson, bir gün anahtardan tamamen uzaklaşılacağına dikkat çekti. BMW markalı otomobiller ilerleyen zamanda akıllı telefonlara kurulan BMW App uygulaması ile kontrol edilebilecek ve anahtar ihtiyacı ortadan kalkacak.

Söz konusu uygulama ile BMW sahipleri araçlarının kapılarını cep telefonlarıyla açabilecek.

Robinson, açıklamasında şu sıralar anahtardan kurtulmanın yollarını araştırdıklarını söyledi. İngiliz yönetici, bu teknolojinin eninde sonunda gerçekleşeceğinin altını çizdi.

Robinson‘un da açıklamasından yola çıkarak, bu değişimin otomotiv endüstrisi için kaçınılmaz bir gelişme olduğunu söylersek pek de yanılmış olmayız.

BMW ‘nin 500 beygirlik yeni yarışçısı M8 sahnede

Otoparktaki hayalet: 1993 Volvo 940

2 yılda 15 yeni otomobil çıkaracak, biri yeni i10 olacak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz