BMW motorlu Auris mi geliyor?

Halen kamuflajlı dolaşıyor.

Japon otomobil üreticisi Toyota’nın hatchback otomobili Auris’in yenileme çalışmaları son sürat devam ediyor. Bazı pazarlarda Corolla Hatchback olarak anılan Auris, yenilenen haliyle çıktığı test sürüşünde casus fotoğrafçıların objektifine yakalandı. Yoğun kamuflajlı halde görüntülenen HB otomobilin fotoğraflarında farlarının ızgaraya daha da yaklaştığı görülüyor. Bu yeniliğin otomobile daha dinamik bir yüz ifadesi kattığını söyleyebiliriz.

Yeni Auris testte

Tıpkı diğer kardeşleri Prius, Adapazarlı C-HR ve Camry gibi yeni Auris’de markanın TNGA modüler platformu üzerine yükseliyor. Prius ile platform kardeşliği, yeni Auris’e yeni hibrit alternatifi ve 1.2 litrelik turboşarjlı benzinli motor seçeneği ekleyecek gibi görünüyor. Bunun yanında bazı kaynaklar, yeni Auris’te BMW motorları kullanılabileceğinin sinyallerini de veriyor. Bildiğiniz gibi Japon Toyota ile Alman BMW arasında uzun zamandır devam eden bir iş birliği mevcut.

Yeni Toyota Auris yakalandı!

Yeni Toyota Auris, 2018 yılının ortalarına doğru kendini tamamen gösterecek. O zamana kadar Auris ile ilgili çıkan tüm haberleri otoajanda.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Son dakika! Dünya devi frene bastı, fabrika kapatıyor!

BMW’ye Toyota mühendisliği

BMW ve Toyota ortak otomobil yapacak

MTV zammıyla üzülen otomotiv, eylül satışlarıyla moral buldu

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz